Magazin

Ünlü şef Danilo Zanna, maymun beyni yediğini açıkladı!

TV8 ekranlarında yayınlanan MasterChef programında jürilik yapan ünlü şef Danilo Zanna, katıldığı programın canlı yayınında yediği en ilginç yemeği açıkladı. İtalyan şef Danilo Zanna, yediği en ilginç yemeğin maymun beyni olduğunu söyledi.

Kanal D ekranlarında yayınlanan Müge ve Gülşen’in sunduğu 2. Sayfa programına katılan TV 8 ekranlarında yayınlanan MasterChef programında jürilik yapan Danilo Zanna, yediği en ilginç yemeği açıkladı.

“YEDİĞİN EN İLGİNÇ YEMEK NE?”
Eğlenceli açıklamalarıyla dikkat çeken şef, “Dünya genelinde yediği en ilginç yemek ne?” sorusuna verdiği cevapla hem güldürdü hem de şaşkına çevirdi.

“EV YEMEĞİ YEMEYE GİTTİK MAYMUN BEYNİ GELDİ”
Danilo soruya “Ben sürekli Uzak Doğu’ya gittiğim için orada her şeyi yiyorlar. Biraz ayıp oluyor ama söyleyeyim mi? Çok fazla garip olmasın. Maymunun bir parçası… Beynini… Ev yemeği yemek için gittik maymun beyni geldi. Bize biraz anormal gelebilir ama Türkiye ile İtalya bu konuda birbirine benziyor. Biz çok şanslıyız bizim toprak her şeyi veriyor ama dünya öyle değil. Burada hangi tohumu koyarsan çıkartıyor ama dünyada böyle bir şey yok” cevabını verdi.

DANILO ZANNA KİMDİR?
Danilo Zanna, 15 Nisan 1982’de İtalya Prato’da dünyaya geldi. Aile restoranlarında çalışarak şeflik kariyerine başlayan Zanna, İtalyda’da Gastronomi okudu.
Türk bir kadınla tanıştıktan sonra ani bir karar alan şef, Türkiye’ye yerleşip kendi restoranını açtı. Çeşitli TV programlarında şeflik yapmaya başlayan Danilo Zanna, son olarak TV8 ekranlarında yayınlanan MasterChef yarışmasında jürilik yaptı. Zanna, İstanbul Culinary Enstitute’de İtalyan yemekleri workshopları hazırladı ve gastronomi öğrencilerine danışmalık yaptı. 2012 yılında Tuğçe Demirbilek ile evlenen Danilo Zanna’nın Zeno Tibet adında bir oğlu var.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kapalı
Kapalı