Magazin

Ünlü şarkıcı Murat Dalkılıç aldığı haberle yıkıldı: Hastaneye koştu!

Aydın Kuşadası’nda hayatını sürdüren şarkıcı ve oyuncu Murat Dalkılıç’ın babası Mehmet Sedat Dalkılıç, geçirmiş olduğu kalp krizi sonucunda ambulans ile Söke Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

Baba Dalkılıç, buradaki tedavisinin sonrasında Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Hastanesi’ne sevk edildi.

Anjiyo yapılan Dalkılıç’ın yoğun bakım ünitesinde tedavisinin devam ettiği ve sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu öğrenildi.

Koşarak hastaneye gitti

Babasının kalp krizi geçirdiğine ilişkin haber alan ünlü sanatçı Murat Dalkılıç, sevgilisi Sitare Akbaş ve kardeşi Elif Dalkılıç ile birlikte Aydın’a geldi.

Aydın İl Kültür ve Turizm Müdürü Doç. Dr. Umut Tuncer tarafından karşılanan Murat Dalkılıç, yoğun bakımda yatan babasının doktoru Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Hastanesi Kardiyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ufuk Eryılmaz’dan bilgi aldı.

“Normale dönecek diye umut ediyorum”

Babasının sağlık durumu ile ilgili bilgi paylaşan Dalkılıç, “Babam Kuşadası’nda kalp krizi geçirdi ve hastaneye kaldırıldı. İyi olacak inanıyorum. Doktorlardan aldığım bilgiler doğrultusunda babamın durumunun iyi olduğunu öğrendim. Sanırım yarın veya yarından sonra daha da normale dönecek diye umuyorum.” dedi.

Doktoru durumunu izah etti

Mehmet Sedat Dalkılıç’ın durumuna ilişkin bilgi veren Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Gülnur Taşçı Bozbaş ise “Hastamız kalp krizi geçirip Söke Devlet Hastanesi’ne başvurmuşlar. Söke Devlet Hastanesi’nden sevkli olarak aldık hastamızı. Gelir gelmez anjiyosu yapıldı ve kalp krizi tanısı kesinleşti. Şu anda koroner yoğun bakımda tedavisi devam ediyor. Hastamız hocalarımızın takibinde yoğun bakım şartları devam ediyor.” şeklinde konuştu.