Magazin

Ünlü sanatçı Hümeyra’nın acı günü! Oğlunu toprağa verdi

Usta oyuncu Hümeyra'nın oğlu Sadık Bigat dün evinde ölü bulunmasının ardından bugün toprağa verildi. Cenazede usta oyuncuyu ünlü camiası yalnız bırakmazken Nilgün Belgün ise "Bir anne evladını kaybetti. Bundan daha acı ne olabilir? Ne konuşabilirim? Sözün bittiği yer. Çok üzgünüm" şeklinde konuştu.

Hümeyra’nın 47 yaşındaki oğlu Sadık Bigat dün evinde ölü bulundu. Usta oyuncu Hümeyra oğlu için Zincirlikuyu Camii’nde ikindi namazına müteakip cenaze töreni düzenlendi.

CENAZEYE ÜNLÜ CAMİASINDAN BİR ÇOK İNSAN KATILDI

Bigat için  Cenazeye gelen Hümeyra’nın taziyeleri kabul ederken, ayakta güçlükle durduğu görüldü. Tiyatro ve dizi oyuncusu Ahmet Mümtaz Taylan ile Nilgün Belgün’ün yanı sıra Halit Ergenç, Engin Öztürk, Özge Özpirinççi, Berrak Tüzünataç, Meriç Aral ve sanat camiasından çok sayıda kişi de zor gününde Hümeyra’yı yalnız bırakmadı. Bigat’ın cenazesi kılınan namazın ardından Zincirlikuyu Mezarlığı’na defnedildi.

Cenaze törenine gelen Nilgün Belgün, “Bir anne evladını kaybetti. Bundan daha acı ne olabilir? Ne konuşabilirim? Sözün bittiği yer. Çok üzgünüm” şeklinde konuştu. Ahmet Mümtaz Taylan ise, “Allah Anneciğine, sevenlerine sabır versin. Çok zor. Allah rahmet eylesin, nur içinde yatsın. Başka söyleyecek bir şey yok” dedi.