Magazin

Ünlü rap şarkıcısı Ezhel’den Erdoğan’ı hedef alan paylaşım! Ezhel kimdir?

Ezhel adıyla bilinen ünlü rapçi Ömer Sercan İpekçioğlu şaşırtan bir paylaşım yaptı. İpekçioğlu kendine ait instagram hesabından yaptığı paylaşımda küfür etti. Paylaşımın Erdoğan'ı hedef aldığı tahmin ediliyor.

Ezhel ismiyle ünlenen Ömer Sercan İpekçioğlu yaptığı hareketlerle gündemde kalmaya devam ediyor. 2018 yılında yayınladığı şarkılarda uyuşturucuya özendirdiği gerekçesiyle tutuklanan ünlü rapçi, 1 yıl 8 ay cezaya çarptırılmış fakat cezası 5 yıl ertelenmişti.

Yaşanan olayların ardından Almanya’ya yerleşen Ömer Sercan İpekçioğlu, kendine ait instagram hesabından bol eleştiri ve küfrün olduğu bir paylaşım yaptı. Paylaşımın içinde geçen sözlerden ötürü, bahsi geçen küfürlerin hedefinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olduğu iddia edildi.

EZHEL KİMDİR?

Sahne adı Ezhel olan Ömer Sercan İpekçioğlu 1 temmuz 1990 yılında Ankara’da doğdu.

İlk albümünü 2017 yılında çıkarmıştır. Müziğinin türünü “Anatolian Urban Core/Hip-Hop/Reggae-Dub/Trap” olarak tanımlayan rapçi geniş kitlelere sosyal medya ile ulaşmıştır. Kısa sürede milyonlara kendini dinletmeye başlayan genç rapçi şarkılarında Ankara’da yaşadığı mahalle kültürünü yansıtıyor.

Geleneksel kültürle evrensel bir kalite yakalayan Ezhel, küçük yaştan itibaren rap müzikle ilgilenmeye başladı. Rap’in yanında Reggae tarzı müzik yapmaktadır. Ezhel, Gitar, piyano, ney, def ve darbuka çalabilmektedir.

Ezhel, 2008 yılında Keişan ile birlikte yaptığı seri ile adını duyurdu. 2011 yılında Kamufle, Red, Anıl Piyancı, Keişan, Grogi, İndigo, Nomad ile birlikte yaptığı Sekiz adlı şarkısıyla daha geniş kitlelere ulaşmıştır.

Türkçe rap’in önemli isimleriyle çalıştıktan sonra 2011 yılında Funk’d up, Dj Suppa ve Aga B ile VooDoo Records’u kurdu.

Hiphoplife tarafından desteklenen Freestyle King 2 yarışmasında 16 yarışmacı arasında 1. olmuştur.

Son olarak yine Hiphoplife tarafından desteklenen Organize Oluyoruz vol. 2 albümüne “Yaprak Düşerse” şarkısı ile katkıda bulunmuştur.

2018 Mayıs ayında Ezhel hakkında açılan davada ünlü rapçi “uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanımını özendirme” suçlamasıyla hakkında 10 yıla kadar hapsi istenmiş ilk duruşmada beraat etmişti.