GündemMagazin

Ünlü Piyanist Selçuk Nisa Gündemir hayatını kaybetti!

Ünlü piyanist Selçuk Nisa Gündemir hayatını kaybetti. Dünyaca ünlü Fazıl Say'ın hocası olan Gündemir, ünlü piyanistleri ülkemize kazandırdı. Fazıl Say, sosyal medya hesabından başsağlığı mesajı yayınladı.

Ünlü piyanist Selçuk Nisa Gündemir sabah saatlerinde İzmir’in Urla ilçesinde kaldığı bakımevinde hayatını kaybetti. Eşi de kendisi gibi ünlü bir piyanist olan Selçuk Gündemir başta Fazıl Say olmak üzere ünlü piyanistleri ülkemize kazandırdı.

Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı’nın emekli öğretim üyesi ve Uluslararası Antalya Piyano Festivali’nin simge isimlerinden olan piyanist Prof. Selçuk Nisa Gündemir yaşamını yitirdi.

2006 yılında vefat eden ünlü piyanist Prof. Kâmuran Gündemir’in eşi olan ve çok sayıda piyanistin de hocası olan ünlü piyanist Selçuk Gündemir hayatını kaybetti. Bu sabah saatlerinde Urla’da kaldığı huzurevinde vefat eden Selçuk Gündemir’in cenaze töreni, Sağlık Bakanlığı’nın aldığı tedbirler uyarınca yapılmayacak.

Fazıl Say’ın da hocası olan eşi Kamuran Gündemir anısına düzenlenen, ‘Genç Yetenekler Konserleri’nin tamamına katılan Selçuk Gündemir, yetenekli gençlerin çiçeklerini bizzat veriyordu.

FAZIL SAY’DAN BAŞSAĞLIĞI MESAJI

Selçuk Gündemir’in vefat haberini alan Fazıl Say, sosyal medya hesabından duygularını şu sözlerle dile getirdi:

Sevgili Selçuk Gündemir hocamız, çok değerli piyanist ve nice piyanistin hocası, kaldığı bakımevinde bu sabah vefat etti, başımız sağolsun, nurlar içinde yatsın, 14 yıl önce giden eşi, hocam Kamuran beyin yanındadır şimdi, tekrar kavuştular.. Tüm sanat camiasının başı sağolsun.