GündemMagazin

Ünlü oyuncudan kötü haber: Yüzüne drone çarptı!

Dizi platformu Netflix “Agent From Above” dizisinde oynayan 27 Aralık’ta Kai Ko yüzüne drone çarpması sonucu yaralandığı öğrenildi. Netflix dizi platformunda yayınlanan dizinin oyuncusunun yüzünde ciddi bir hasar meydana geldiği öğrenildi.

YÜZÜNE 30 ADET DİKİŞ ATILDI

Netflix setindeki drone kazası sonrasında ünlü oyuncu Kai Ko’nun yüzüne 30 adet dikiş atıldı. Yapımcılar, dronun ünlü oyuncunun yüzüne çarpması sonrası yanaklarının parçalandığını ve elmacık kemiklerinin de bu durumda etkilendiğini aktardı.

Kazanın ardından bir süre çekimlere ara veren set ekibi, yeniden çalışmalarına başladı. Fakat yaralanan Ko’ya bir süre daha dinlenmesi ve yüzündeki hasarın iyileşmesi için izin verildi. Öte yandan yapımcılar, drone ile çekim yaparken herhangi bir yönergenin dışına çıkmadıklarını belirtti.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Yapımcılar kazanın neden oluştuğunu anlamak için soruşturma başlattı. Hatta dronun kanatlarının özel bir bir şekilde korunduğunu ve cihazda herhangi bir hasar olmadığını da belirtti. Ek olarak konuyla ilgili şu açıklamayı da yaptı: “Kaza meydana geldiği ve Kai’nin yanaklarını yaraladığı için çok üzgünüz. Kai’ye hemen tıbbi müdahale sağlandı ve yetenek yönetimi ekibi de onun için mikro dikiş ayarladı.”

Netflix ise henüz drone kazası ile ilgili resmi bir açıklama yapmadı. Film ve dizi setlerinde yukarıdan çekim için son yıllarda drone oldukça popüler bir şekilde kullanılıyor.