Magazin

Ünlü oyuncu koronavirüsten hayatını kaybetti!

Koronavirüs can almaya devam ediyor. Dünyaca ünlü Hint oyuncu Soumitra Chatterjee, koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti. Yapılan açıklamada, en iyi doktorların oluşturduğu ekibin çabasına rağmen kurtarılamadığı belirtildi. 

Dünyaca ünlü Hint oyuncu Soumitra Chatterjee, 85 yaşında koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti. Hastane yönetiminden yapılan açıklamada, en iyi doktorların oluşturduğu ekibin çabasına rağmen kurtarılamadığı belirtildi.

6 Ekim’den bu yana Hindistan’ın Kalküta şehrindeki Belle Vue Hastanesi’nde tedavi gören ünlü oyuncu, dün yaşama gözlerini yumdu. Hastane yönetiminden yapılan açıklamada, Batı Bengal’den en iyi doktorların oluşturduğu 15 kişilik sağlık ekibinin tüm uğraşlarına rağmen aktörün koronavirüs komplikasyonlarına yenik düştüğü belirtildi.

300 FİLMDE ROL ALDI

Chatterjee, 60 yıllık sinema kariyerine 300 film sığdırdı. O, aynı zamanda bir şair, oyun yazarı ve tiyatro oyuncusuydu. 1959-1990 yılları arasında Oscar’lı yönetmen Satyajit Ray’in 14 filminde rol aldı. Ünlü aktör, 2011’de Hindistan’ın en yüksek sinema onur ödülü olan the Dada Saheb Phalke’yi aldı.