Genel

Ünlü oyuncu canlı yayında üzücü haberi verdi: “4-5 ay içinde kemiklerim kırılacak”

Beyaz TV’de yayınlanan ‘Söylemezsem Olmaz’ programında yorumculuk yapan Seren Serengil, hızlıca kilo kaybetmesine neden olan ameliyatı kabul etme sebebini açıklarken, canlı yayında sevenlerini üzen bir haber paylaştı.

Seren Serengil sevenleriyle üzücü haberi paylaştı

Dumping Sendromu sebebiyle zor günler geçiren Serengil’in açıklamaları şöyle:

“Kimi zaman çok önem verdiğimiz şeylerin gerçekten çok ciddi bir şey yaşadığımız zaman ne kadar önemsiz olduğunu anlıyorsunuz. Kilo takıntısı olan bir kızdım, çocukluğumdan beri kiloyu da hiç sevmiyordum.

“Çocuk sahibi olmak istedim, yıllar içerisinde hormon tedavilerimi oldum. Şiştim şiştim, her seferinde çocuk sahibi olamadım. Çok büyük bir tramvaydı bu yaşadıklarım. Sonrasında bu zayıflama ve bir daha kilo almama hırsım beni bu geldiğim noktaya getirdi.

“Mide ameliyatı olmuştum, bunda bir problem yaşamadım. Fakat sonra yaptırdığım ameliyat çok agresif bir ameliyatmış. Meğer o ameliyatın en yapılmaması gerekeni yapılmış. Hani 250–300 kilolara çıkıyorsun da ölmek üzeresin, son çıkış olarak bu ameliyatı yapıyorlar.

Ben bu ameliyata gittiğimde, doktor bana uygulanabileceğini söyledi ama ben 70 kiloydum. Yani 70 kilo bir hastaya bu ameliyatın yapılmaması gerekiyormuş. Karaciğer yağlanmam vardı ama üst boyutta değildi. Bu ameliyatı olmamdan iki ay sonra fenalaşmalarım başladı.

“4-5 ay içerisinde kemiklerim kırılmaya başlayacak”

Çok yemek yiyorum ama neresi kesildiyse bağırsağımın, doktorumla asla konuşamadığım için ve videosunu bize vermediği için… Yemek yiyorum ama iyi enzimleri vücut almıyor. Yani ne yersem yiyeyim yaramıyor.

Son gittiğim doktor ‘Bu durumu geriye döndürmemiz gerekiyor’ dedi ama geriye döndürmekte çok zor şu anda, her şey çok zor. Bu ameliyatın hayati riski olduğunu benimle paylaştılar.
Bu ameliyatı olmasam 4-5 ay sonra kemiklerim kırılmaya başlayacak ve zaten karaciğer yetmezliğinden siroz olacağım. Zaten ölüp beni kaybedeceksiniz. Geri dönüşüm ameliyatını yapmak zorundayım. Hayat doluyum, iyileşmek istiyorum.”