GündemMagazin

Ünlü milyarderden kötü haber! Cezaevi hücresinde ölü bulundu

Teknoloji dünyasının ünlü milyarderi McAfee’den kötü haber geldi. Geçtiğimiz Ekim ayında İstanbul’a gitmek için Barselona El Prat Havalimanı’na gelen kimlik tespitinin ardından gözaltına alınarak Brians cezaevine gönderilmişti.

Vergi kaçırma suçlamasıyla İspanya’da tutuklu bulunan ve ABD’ye iadesi onaylanan Amerikalı antivirüs yazılımcısı John McAfee’nin cezaevi hücresinde ölü bulunduğu öğrenildi.

30 YILA KADAR HAPİS CEZASI

McAfee, geçen yıl Ekim ayında yanında iki kişiyle İstanbul’a gitmek üzere Barselona El Prat Havalimanı’na gelmiş ve yapılan kimlik tespitinin ardından gözaltına alınmış, sonrasında mahkemenin geçici tutuklama kararıyla Brians cezaevine gönderilmişti.ABD’de 2014-2018 yılları arasında vergi kaçırmakla suçlanan 75 yaşındaki McAfee’nin ayrıca, kripto para satışlarında yanıltıcı tavsiyelerde bulanarak 23 milyon dolardan fazla para kazandığı ileri sürülüyordu. McAfee, tüm iddialardan suçlu bulunması halinde 30 yıla kadar hapis cezası alabilirdi.

SAĞ KOLUNDAKİ DÖVME

McAfee, 2019’un Kasım ayında yaptığı paylaşımda, ölüm tehditleri aldığını belirterek, şu ifadeleri kullanmıştı:”ABD yetkililerinden “Senin için geliyoruz McAfee! Senin, kendini öldürmen için geliyoruz” diyen ince mesajlar alıyorum. Her ihtimale karşı bugün bir dövme yaptırdım. Eğer kendimi öldürürsem bilin ki ben yapmadım, öldürüldüm. Sağ kolumu kontrol edin.”