Gündem

Ünlü mağaza grubundan flaş karar! 62 şubesini kapatacak

Almanya'da mağazalar grubu Galeria Karstadt Kaufhof'dan flaş karar. Ekonomik kriz nedeniyle ünlü mağazalar grubu Galeria Karstadt Kaufhof 62 şubesini kapatma kararı aldı. 61 şubeini kapatacak olan mağazalar grubunda çalışan 6 bin kişinin ise işsiz kalacağı öğrenildi.

Ekonomik kriz yaşayan ve koronavirüs salgını nedeniyle durumunun daha da kötüleşmesi sonucu ünlü mağazalar grubu Galeria Karstadt Kaufhof’dan üzücü haber geldi. Galeria Karstadt Kaufhof yaptığı açıklamaya göre 62 şubesini kapatma kararı alan ünlü mağazalar grubunda çaışan 6 bin kişinin ise işsiz kalacağı öğrenildi.

EKONOMİK KRİZ YAŞIYOR

Uzun zamandır ekonomik kriz yaşayan Galeria Karstadt Kaufhof, yeni tip korona virüs (Covid-19) salgını ile de daha da zora girdiğini, bu yıl satışlarında 1 milyar euronun üzerinde kayıp olacağını olacağını açıkladı. Şirket, salgın nedeniyle insanlarda alışveriş yapma arzusunun azaldığını ifade ederken, yaşanan kaybın daha fazla olacağını tahmin ediyor.

Alman Şehirler ve Kasabalar Birliği Başkanı Norbert Portz, “Galeria Kaufhof Karstadt sadece bir mağazalar zinciri olmadığı gibi şehirlerimizdeki alışveriş merkezinin vazgeçilmez unsurlarıdır. Şehrin kimliğini teşkil eden bu tür işletmelerin kapanmasının telafisi zor olur” şeklinde konuştu.

Portz, hükümet tarafından bu tür kurumlara destek verilmemesi halinde orta ölçekli işletmelerde zincirleme kapanmalar yaşanabileceği uyarısında bulundu.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu