Magazin

Ünlü isimler koronavirüse karşı koruyor dedi! O ilaç için bakanlıktan onay alınmadı

Seda Sayan, Ebru Akel, Şeyma Subaşı ve Gizem Hatipoğlu koronavirüsünden koruduğunu iddia ettikleri No - Attack isimli ilacın Sağlık Bakanlığı'ndan onay alınmadığı ortaya çıktı. Firmanın adres kısmında "Yalan dolan mahallesi" yazması gündeme bomba gibi düştü.

Sözcü’de yer alan habere göre: Şeyma Subaşı, Seda Sayan, Seren Serengil, Demet Şener, Ebru Akel, Perihan Savaş, Gizem Hatipoğlu ve Seda Akgül gibi isimler, sosyal medya hesaplarından dünyayı etkisi altına alan ve binlerce kişinin hayatını kaybettiği koronavirüsten korunmak için No-Attack isimli ilacı önerdi.

“GOOGLE KAYDI YOK”
Sosyal medyada yer alan bir hesabın iddiasına göre: Bu takviye edici ürünün satıldığı web sitesinde de, kayıt adresi olarak “yalan dolan mahallesi” ibaresi yer alıyor. Yaptığı araştırma sonucunda ki bunların görüntülerini sosyal medya hesabından paylaşan kullanıcı, yeni çıkan bu ürünün web sitesinin de hayali bir firma olduğunu ortaya çıkardı… Marka hakkındaki bir başka iddia ise web sitesinin Google kaydının olmadığı… Yani tamamen kısa sürede kazanç elde edip kapanan sitelerden biri.

ÜNLÜ İSİMLER TANITIMINI YAPTI
Ünlü isimler, 16 Mart tarihinde piyasaya çıktığını belirlenen ilacı takipçilerine “Bağışıklık sistemini güçlendiriyor, vücut direncini artırıyor. Hatta enfekte olmuşsanız bile kolaylıkla atlatmanızı sağlıyor. Corona da dahil tüm grip türlerine karşı bağışıklık sisteminizi güçlendiriyor” diyerek tanıttı.