Gündem

Ünlü isimden acı haber: Hayatını kaybetti!

Ünlü isimden acı haber geldi. Caz müzisyeni Bobby Caldwell, hayatını kaybetti. Caldwell, 71 yaşında hayata veda etti. Eşi Marry Caldwell, kötü haberi sosyal medya hesabından açıkladı.

ABD’li caz, soul ve R&B şarkıcısı Bobby Caldwell, 71 yaşında hayatını kaybetti. Caldwell, müzik piyasasında “What You Won’t Do For Love” şarkısıyla adını duyurmuştu.

EŞİ ACI HABERİ DUYURDU

Eşi Marry Caldwell, sanatçının sosyal medya hesabında yaptığı yazılı açıklamada, “Bobby evinde hayatını kaybetti. Yanımızdan ayrılırken ona sımsıkı sarıldım. Sonsuza kadar kederliyim” dedi. Son altı yıldır eşinin “ciddi” sağlık sorunlarıyla mücadele ettiğini vurgulayan Marry Caldwell, bu süreçte dua eden hayranlarına da teşekkür etti.

17 YAŞINDA MÜZİK HAYATINA BAŞLADI

Müzik hayatına 17 yaşında “Katmandu” adlı grubun üyesi olarak başlayan Caldwell, 1970’lerde rock efsanesi Little Richard’ın ritim gitaristliğini yapmaya başlamasıyla tanınır hale geldi. Caldwell’in 1978’de piyasaya sürdüğü ve adeta ismiyle özdeşleşen “What You Won’t Do For Love” şarkısı, Billboard’un “En Çok Dinlenen 100 Şarkı” listesine 9’uncu sıradan girdi. Kariyeri boyunca konser ve derleme dahil 19 albüm çıkaran Caldwell, çok sayıda film müziği de besteledi.