Gündem

Ünlü iş insanı Muzaffer Altıntaş’tan acı haber! Koronavirüsten hayatını kaybetti

Gebzeli iş insanı Muzaffer Altıntaş, koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti. Eski Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık yaptığı açıklamada, ilk üretilen yerli otomobili Altıntaş’a 5 milyona sattıklarını söylemişti. 1974 model Vosvos ile gezen Altıntaş bugün son yolculuğuna uğurlanacak.

Otomobil sözünü alan Gebzeli iş adamı Muzaffer Altıntaş, 1974 model Vosvos ile gezdiği için gündem olmuştu. Bir süre önce korona virüse yakalanan Gebzeli işadamı Muzaffer Altıntaş tedavi gördüğü Tuzla Devlet Hastanesi’nde 81 yaşında hayatını kaybetti.

”BU DÜNYADA GÖRMEM ÖBÜR DÜNYADA GÖRÜRÜM’

2015 yılında açıklamalarda bulunan Altıntaş, çocuklarına vasiyet bırakacağını belirterek, “Bu dünyada görmem öbür dünyada görürüm. Yerli otomobil kötü değildir. Eskidendi yerli arabanın bir bilyesini bulamazdık, tamir ederdik. Şimdi öyle değil. Türkiye’de her şey var. Yapılabilir, teknolojide bizim kafamız çalışmıyor mu? Bizim kafamızda en az yabancı ülkeler kadar çalışıyor. Çok iyi kuruluşlar var. Bir otomobil fabrikası nedir. Yerli otomobilin ben çıkmasından mutluyum. Bu yerli otomobil üretiminde en az bin kişi çalışır. 3 ile çarparsan 3 bin kişi yerli otomobilden ekmek yiyecek. Parçasıyla, yan sanayisi ile 5-10 bin kişiye çıkacak” ifadelerini kullanmıştı.