Gündem

Ünlü iş adamı Mehmet Tahir Sekizkardeş FETÖ'den tutuklandı!

Yürütülen FETÖ operasyonları hız kesmeden devam ediyor. FETÖ terör örgütüne suç ortaklığı yapanları tespit etmek amaçlı yürütülen operasyonlar kapsamında ünlü iş adamı Mehmet Tahir Sekizkardeş tutuklandı. FETÖ‘nün Gaybubet adı verilen evlerinde sahte kimlikle saklandığı ortaya çıkan ünlüğ pastane zincirlerinin sahibi Mehmet Tahir Sekizkardeş, İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin düzenlediği operasyon kapsamında gözaltına alınmıştı.

GAYGUBET EVİNDE YAKALANDI

Yürütülen soruşturma kapsamında Mehmet Sekizkardeş’in TUSKON’un 1 Mart 2014 yılında yapılan 5. Olağan Genel Kurulu Toplantısına katıldığı daha sonra ise yine 2014 yılından itibaren Bank Asya’da çok sayıda hesap açarak belirli aralıklarla yüklü miktarlarda para yatırdığı tespit edildi. FETÖ/PDY terör örgütünün yakalanamayan yönetici veya üyelerinin belli bir süre saklanmak, bu süre zarfında örgüt talimatlarına göre faaliyetlerine devam etmek ya da yasa dışı yollardan Türkiye’den kaçmak amacıyla kullandıkları ve ‘Gaybubet evleri’ olarak bilinen bir evde yakalandığı belirlendi.

GAYGUBET EVİNDE SAHTE KİMLİKLE YAKALANDI

Yürütülen soruşturma kapsamında Mehmet Sekizkardeş‘in TUSKON’un 1 Mart 2014 yılında yapılan 5. Olağan Genel Kurulu Toplantısına katıldığı daha sonra ise yine 2014 yılından itibaren Bank Asya’da çok sayıda hesap açarak belirli aralıklarla yüklü miktarlarda para yatırdığı tespit edildi. FETÖ/PDY terör örgütünün yakalanamayan yönetici veya üyelerinin belli bir süre saklanmak, bu süre zarfında örgüt talimatlarına göre faaliyetlerine devam etmek ya da yasa dışı yollardan Türkiye’den kaçmak amacıyla kullandıkları ve ‘Gaybubet evleri’ olarak bilinen bir evde yakalandığı belirlendi. Emniyetin hücre evine düzenlediği operasyonda Sekizkardeş’in emniyet güçlerine kardeşinin adına düzenlenen sahte kimliği gösterdiği ifade edildi. Savcılık tarafından yürütülen soruşturma sonunda Mehmet Sekizkardeş hakkında ‘Silahlı terör örgütüne üye olma’ ve ‘Resmi belgede sahtecilik’ suçları kapsamında iddianame düzenlendi.

15 YIL HAPSİ İSTENDİ

Duruşma savcısı esas hakkındaki mütalaasında, Mehmet Sekizkardeş’in FETÖ’ye ait derneklere üyelikleri bulunduğunu, örgütün ana finansörlerinden Bank Asya’da 2014 yılı Ocak ayından itibaren çok sayıda lira ve döviz katılım hesapları açtığını, 2013 Aralık ayında hesap bakiyesinde 222 lira bakiyesi varken talimat üzerine yüksek miktarda para girişlerinin olduğunu ifade etti. Duruşma savcısı periyodik şekilde hesap bakiyesinin yükselmesi ve TUSKON davasında yargılanan Metin Şencan, Osman Sarı ve bir gizli tanığın Mehmet Sekizkardeşi’in FETÖ‘nün derneklerinde yöneticilik yaptığını yine FETÖ‘nün örgüt evlerinden Gaybubet evinde yakalanması kapsamında üzerine atılı suçları işlediği gerekçesiyle 15 yıl hapisle cezalandırılmasını talep etti.

9 YIL 2 AY HAPİS CEZASI

Mahkeme heyeti ünlü pastanelerin işletmecisi Mehmet Sekizkardeş‘in üzerine atılı terör örgütü üyeliği suçunun sabit olduğunu tespit ederek 7 yıl 6 ay hapisle, Gaybubet evinde yakalanırken sahte kimlikle yakalanması üzerine resmi belgede sahtecilik suçu kapsamında da 1 yıl 8 ay hapisle cezalandırarak toplamda 9 yıl 2 ay hapse mahkûm etti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kapalı