Gündem

Ünlü futbolcudan acı haber: Maç esnasında kalp krizi geçirerek hayatını kaybetti!

Fildişi Sahili’nde 1. lig kulübü Racing Club d’Abidjan’da (RCA)forma giyen 21 yaşındaki futbolcu Moustapha Sylla’dan acı haber geldi. Fildişi Sahili’nde 1. lig kulübü Racing Club d’Abidjan’da (RCA) forma giyen futbolcu Moustapha Sylla,S ol FC takımıyla oynanan karşılaşmada kalp krizi geçirdi.

21 YAŞINDA HAYATINI KAYBETTİ

Fildişi ekibi Racing forması giyen 21 yaşındaki futbolcu Moustapha Sylla, geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti. Bir dönem Galatasaray forması da giyen Fildişi’nin efsane futbolcusu Drogba, sağlık sisteminin yetersizliğine isyan etti.

Maç oynanırken yere yığılan Sylla, hastane yolunda hayatını kaybetti. 21 yaşındaki futbolcunun vefatından sonra bir dönem Galatasaray’da da forma giyen Fildişi Sahili’nin efsane futbolcusu yetkililere isyan etti.

Bir dönem Galatasaray’da da forma giyen Fildişi Sahilli eski yıldız futbolcu Didier Drogba da Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, Fildişi Sahili’nde 4 yılda 3 futbolcunun yaşamını yitirdiğini hatırlattı. Drogba, futbolcuların gerekli sağlık testlerinden geçmesinin önemine işaret etti.