Magazin

Ünlü doktor Ender Saraç koronavirüsü şüphesi üzerine gözlem altına alındı!

Ünlü doktor Ender Saraç pazartesi günü rahatsızlandığını fark ederek hastaneye gitti. Koronavirüsü şüphesi üzerie test yapılan ünlü doktor gözlem altına alındı. Ender Saraç'ın eşi Benan Saraç ise canlı yayına bağlanarak Saraç'ın koronavirüs test sonucunu beklediğini ve şu anda karantinada olduğunu söyledi.

Ünlü doktor Ender Saraç, koronavirüsü şüphesi üzerine geçtiğimiz pazartesi günü hastaneye giderek test yaptırdı. Ender araç test sonuçları çıkana kadar gözlem altına alındı.

TEST SONUCU BEKLENİYOR
Koronavirüsün etkisi gösterdiği günden bu yana konuk olduğu programlarda hastalıklara karşı alınması gereken önlemleri anlatan Ender Saraç, rahatsızlanarak hastaneye kaldırıldı. Üst solunum yolunda sorun yaşaması nedeniyle hastaneye başvuran Ender Saraç’ın eşi Benan Saraç, Neler Oluyor Hayatta isimli programa telefonla bağlanarak Saraç’ın koronavirüs test sonucunu beklediğini ve şu anda karantinada olduğunu söyledi.
Ender Saraç, koronavirüs şüphesiyle hastaneye kaldırıldı

“HASTANE ÇALIŞANLARININ DUYARLI OLMASI GEREKİRDİ”
Benan Saraç, sözlerine şöyle devam etti: “Biliyorsunuz ki, şuanda test sonucu pozitif çıkan hiçbir vakanın şehri bile açıklanmıyor. İnsanlar panik yaşamasınlar diye… Ve hasta mahremiyeti denilen bir şey var. Hukuki olarak bunun takipçisi olacağız. Bu konuda hastane çalışanlarının duyarlı olması gerekirdi. Hem işlerine olan saygıdan hem de hukuki olarak…Maalesef sadece bu konuda çok üzüldüm. Süreci her türlü detayı ile takip ediyoruz. Stres yapmayın. Sonuç negatif de çıkabilir ama pozitife de hazırız. Yılların doktoru, tecrübe birikimi var.

KENDİ İSTEĞİYLE TEST YAPTIRDI
Eşinin hastalık sürecini anlatan Benan Saraç “Sentom ilerlemeden önlem almak için kendi isteğiyle gitti ve yine kendi isteğiyle bu testi yaptırmak istedi” derken sosyal medyada Saraç’ın solunum cihazına bağlandığı ve ciğerlerinin hasar gördüğü yönündeki haberleri yalanladı.