Magazin

Ünlü boksörün antrenörü koronavirüsüne yenildi

Ünlü boksör Mike Tyson'un antrenörü 80 yaşındaki Nelson Cuevas koronavirüsü nedeniyle yaşamını yitirdi. Eski efsane olan ağır sıklet boks şampiyonu Mike Tyson "Huzur içinde uyu. Bir dönem sona erdi." açıklamalarında bulundu.

Ünlü boksör Mike Tyson’un antrenörü Nelson Cuevas koronavirüsü nedeniyle 80 yaşında hayata veda etti. Mike Tyson, Nelson Cuevas’ın ölümünü duygusal bir mesajla duyurdu.

BOKS DÜNYASINA PEK ÇOK GENÇ SPORCU KAZANDIRDI
Tyson’ın amatör olarak ilk maçlarına çıktığı Apollo adlı salonun sahibi olan Porto-Riko asıllı efsanevi antrenör ve eski velter sıklet boksör, boks dünyasına pek çok genç sporcu kazandırmıştı.

‘Boks dünyasındaki en iyi insanlardan birini kaybettik. İlk amatör maçımı Apollo Gym’de yapmıştım, gençliğinde Cus’ın (efsanevi antrenör ve menajer Cus D’Amato) dövüşçülerindendi. Cus’ın Catskill dövüşçüleri Bronx’a, Cuevas’ın salonuna geldiğinde bizi var gücüyle korurdu. Çocukken hatırlıyorum da çok heyecanlanırdık çünkü güzel bir maç çıkardığımızda bize soda ve sosisli alırdı çünkü paramız olmadığını bilirdi’

“BİR DÖNEM SONA ERDİ”
‘Hayatımın en güzel yılları Cuevas’ın yanında Porto-Rikolu dövüşçüleri izlediğim yıllardı. Tam şovmenlerdi. Onların maço sovmenliklerini canlandırmaya çalıştım. Onu tanıyanlar onunla oyun oynanmayacağını bilirdi. Onu çok seviyor ve büyük saygı duyuyorum. Amatör kariyerimde onun yanında olmak hayatımın en iyi zamanıydı. Huzur içinde uyu. Bir dönem sona erdi.’

Etiketler

İlgili Makaleler

Kapalı