EğitimGündem

Üniversiteye giden tüm öğrencileri ilgilendiriyor: YÖK Başkanı açıkladı!

Son dakika gelişmesi… Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, üniversiteye giden tüm öğrencileri ilgilendiren açıklamalarda bulundu. Özvar, sağlık koşullarında herhangi bir değişim olmazsa üniversitelerde tamamen yüz yüze eğitime geçileceğini ifade etti.

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi’nin düzenlediği Uluslararası Hisarlı Ahmet Sempozyumu’nda konuşan Özvar, yüz yüze eğitime dair değerlendirmelerde bulundu.

Prof. Dr. Özvar’ın açıklamaları şöyle oldu:

“Çok şükür uzun sayılabilecek bir salgın dönemi sonrasında, 2022-2023 yeni akademik yılına yaklaşıyoruz. Artık finaller üniversitelerimizde başlamış vaziyette ya da başlamak üzere. Bir kısmında bittiğini artık bütünleme sınavlarının başladığını biliyorum. Tabi yeni akademik dönem önümüzde, eskisini arkamızda bırakacağız. Yeni döneme eğer sağlık koşullarında herhangi bir değişme olmazsa, inşallah eskisi gibi, salgından ari, pandemiden bağımsız bir şekilde yeni akademik yıl açılışına kavuşacağız. Üniversiteler olarak akademik yıl başlamadan önce gerek üniversiteler gerekse YÖK olarak bu konuda tedbirler almaya başladı. YÖK olarak, değerli rektörlerimizle birlikte yeni akademik yılda artık, yüz yüze eğitime geçmenin vaktinin geldiğini duyurmak isterim. Önümüzdeki dönemden itibaren inşallah, yüz yüze eğitim son içinde bulunduğumuz dönemde olduğu gibi yüz yüze ile eğitim öğretime başlayacağız.”

ONLİNE EĞİTİM GÜNDEMİ

Özvar online eğitime ilişkin olarak ise, “Uzun bir aradan sonra, yüksek öğretim kurumlarımızda, üniversitelerimizde, kampüslerimizde, öğretim elemanlarımızla, hocalarımızla, öğrencilerin dershanede, derslikte bir araya gelmelerini, buluşmalarını önemsiyoruz” ifadelerini kullandı.