Eğitim

Üniversite Öğrencileri için Beşiktaş Yurtları

Üniversite öğrencileri arasında en popüler yerlerden olan Beşiktaş İstanbul’un en eski kültür, sanat ve eğitim merkezlerindendir. Gezip görülmeye değer yerlerin yanı sıra birçok üniversite yerleşkesi de Beşiktaş’ta bulunmakta. İyi bir üniversiteye girmek için sınav kaygısında olan ya da uzun bir aradan sonra okuluna devam edecek olan çok sayıda öğrenci kalacak iyi bir yer arayışına girdi bile. Beşiktaş’ta yaşayacak olan üniversite öğrencileri için yurt olanakları ve en iyi yurtlar neler? Beşiktaş yurt fiyatları 2021 yılında ne kadar olacak?

Beşiktaş’taki Üniversite Yerleşkeleri Hangileri?

Avrupa Yakası’ndan seyredilebilen nefis Boğaziçi manzarasıyla insanların yüreklerine dokunan Beşiktaş tarihi dokusu, gezilecek yerleri, sahili, çarşısı ve diğer yaşam alanlarıyla gerek İstanbulluların gerekse yerli ve yabancı turistlerin ilgi odaklarından. İstanbul’un en gözde ve yaşanılası yerlerinden biri olan ilçe Beşiktaş Çarşısı, Beşiktaş Meydanı, yeme içme yerleri, dükkânları ve gece hayatıyla her an hareketli bir yerleşim yeridir.

Dolmabahçe Sarayı, Çırağan Sarayı, Ihlamur Kasrı, Deniz Müzesi ve Yıldız Parkı Korusu ile de dikkat çeken Beşiktaş’ta birçok üniversite yer almakta. İstanbul Teknik Üniversitesi, Galatasaray Üniversitesi, Mimar Sinan Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi gibi devlet üniversitelerinin yanı sıra Demiroğlu Bilim Üniversitesi, İstanbul Aydın Üniversitesi ve Bahçeşehir Üniversitesi gibi vakıf üniversitelerinin Beşiktaş’ta yer alması öğrencilerin burada yaşamayı daha çok tercih etmesini sağlamıştır. Ayrıca merkezî konumundan dolayı birçok yere yürüme mesafesinde olduğundan çevre ilçelerdeki üniversitelerin öğrencileri de sıklıkla Beşiktaş’ta yaşamakta.

Beşiktaş Yurt Fiyatları

Üniversitelerin çevresinde bulunan Beşiktaş öğrenci yurtları öğrencilerin barınma ihtiyaçlarını karşılamaktadır. İlk kez 2017 yılında ücretsiz oda rezervasyonu hizmeti sunmaya başlayan YurtlarFiyatlar.Com verilerine göre Beşiktaş yurt fiyatları aşağıdaki gibidir.

2021-2022 eğitim öğretim yılı için 13.500 TL ile 52.000 TL arasında değişmektedir. Pandemi sebebiyle bu yıl oldukça rağbet gören tek kişilik odaların fiyatları aylık ortalama 5.200 TL’ye kadar çıkmaktadır.  Beşiktaş’taki en düşük yurt fiyatı ise aylık ortalama 1.350 TL civarındadır.

Beşiktaş Kız Yurtları

Beşiktaş kız yurdu fiyatları yıllık ortalama 13.500 TL ile 52.000 TL arasında değişmekte.

Detaylı kız yurdu tanıtımları ve oda ücretleri için Beşiktaş kız yurtları sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Beşiktaş Erkek Yurtları

Beşiktaş erkek yurdu fiyatları yıllık ortalama 19.000 TL ile 52.000 TL arasında değişmekte.

Detaylı erkek yurdu tanıtımları ve oda ücretleri için Beşiktaş erkek yurtları sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Beşiktaş’ta Tek Kişilik Oda Olanakları

Pandemi dolayısıyla öğrenciler bu yıl en çok tek kişilik odalara eğilim gösteriyor. Bakanlıkça belirlenmiş zorunlu özellikler dışında birçok Beşiktaş yurdu sağladıkları farklı olanaklarla öne çıkmaya çalışıyor.

Hem kız hem de erkek öğrencilere Boğaz manzarasında hizmet veren apart odalar biçiminde tasarlanmış Konak Çırağan Residence öğrencilere 5 yıldızlı otel konforu sunmaktadır.

İstanbul’daki 3 şubesiyle Beşiktaş Academic House Kız Öğrenci Yurdu farklı oda seçenekleriyle öğrencilere çağdaş yaşam alanları sunmaktadır.

Bina tasarımıyla ve kurumsal yapısıyla göze çarpan İstanbul İdeal Kız Öğrenci Yurdu geniş ortak alanlarıyla dikkat çekmektedir.

Oda Rezervasyonu Yaptırabileceğiniz Beşiktaş Yurtları

İlk kez 2017 yılında ücretsiz oda rezervasyonu hizmeti sunmaya başlayan Türkiye’nin en iyi özel yurt sayfası olan yurtlarfiyatlar.com pandemi döneminde de öğrencilere bu hizmeti ücretsiz olarak sunmaya devam edecek.

Öğrenciler kendi ihtiyaçlarına cevap verebilen yurtların özelliklerini inceleyip kalacağı odanın fotoğraflarını ve özelliklerini ayrıntılı olarak öğrenebilecek. Akıllarındaki tüm soru işaretlerini yurt yetkilileriyle iletişime geçerek giderebilecek olan öğrenciler gelecek yılın yurt fiyatlarının yavaş yavaş belirlenmeye başladığı şu günlerde erken rezervasyon avantajlarından da yararlanabilecek.

Pandemi sürecinde olduğumuz bu dönemde ücretsiz ve güvenli bir biçimde oda rezervasyonu yaptırabileceğiniz Beşiktaş yurtları için sayfasını ziyaret edebilirsiniz.