Gündem

Ülke alarmda! En yüksek koronavirüs vaka sayısı tespit edildi

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınıyla mücadele devam ediyor. Salgından en çok etkilenen ülkeler arasında olan İspanya'da son 24 saatte en yüksek vaka sayısı tespit edildi. İspanya, dünyada en çok vaka sayısının kaydedildiği 10. ülke konumunda bulunuyor.

Koronavirüs tüm dünyayı kasıp kavurmaya devam ediyor. Salgından en çok etkilenen ülkeler arasında olan İspanya’da nisan ayından bu yana son 24 saatte en yüksek vaka sayısı tespit edildi. 1 günde 3 bin 715 kişiye koronavirüs teşhisi konuldu.  İspanya, dünyada en çok vaka sayısının kaydedildiği 10. ülke konumunda bulunuyor.

İkinci dalga endişesinin giderek arttığı Avrupa’da bilanço ağırlaşıyor. İspanya Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, ülkede son 24 saatte 3 bin 715 yeni vaka tespit edildiği bildirildi. Bu sayının Nisan ayından bu yana bir günde kaydedilen en yüksek vaka sayısı olduğu ifade edildi.

Ülkede salgının baş göstermesinden bu yana toplam vaka sayısı 370 bin 867’ye ulaştı. Bakanlık, virüse bağlı toplam ölü sayısının ise 28 bin 797’ye yükseldiğini bildirdi.

BİLANÇO AĞIRLAŞIYOR

Toplam 28 bin 797 ölüme koronavirüsle uyumlu semptomları bulunan ancak PCR testinden geçmeyenlerin dahil edilmediği belirtildi. Açıklamada ayrıca son 7 gün içinde bin 336 kişinin koronavirüs nedeniyle hastaneye başvurduğu aktarıldı.

İspanya, dünyada en çok vaka sayısının kaydedildiği 10. ülke konumunda bulunuyor.