Gündem

Ukrayna’yla ilgili flaş iddia ortaya atıldı! Büyük bir göç dalgası bekleniyor!

Rusya-Ukrayna arasındaki sıcak gelişmeler sürekliliğini korurken yeni bir göç dalgası endişesi oluştu. Fransız milletvekili Jean Louis Bourlanges, oluşabilecek göç ile ilgili “Şüphesiz yüksek kalitede bir göç olacak” ifadelerini kullandı.

Rusya’nın Ukrayna’ya başlattığı askeri müdahalede ikinci güne girildi. Bölgeden ölü ve yaralı haberleri gelirken Fransız milletvekili Jean Louis Bourlanges flaş bir iddia ortaya attı. Askeri müdahale sonrası göç dalgasından endişe edilirken Fransız milletvekili konuyla ilgili “Şüphesiz yüksek kalitede bir göç olacak” dedi.

Merkez sağ parti Demokrasi Hareketi (MoDem) üyesi Bourlanges, Europe 1’de katıldığı programda, Rusya’nın Ukrayna’ya askeri müdahalesinin kapsamını bilemese de belli ölçüde nüfus hareketliliğine yol açacağını belirtti.

Planlı Hazırlık Yapılmalı

Bundan kaynaklı oluşacak göç dalgasına karşı planlı hazırlık yapmak zorunda olduklarını vurgulayan Bourlanges, “Şüphesiz yüksek kalitede bir göç olacak.” dedi. Bourlanges, savaş nedeniyle Ukrayna’yı terk etmeye hazırlananlar için “Entelektüeller ama sadece onlar değil, bununla beraber fırsata çevirebileceğimiz yüksek kaliteli bir göç olacak.” ifadesini kullandı. BM’ye göre, Rusya’nın Ukrayna’ya askeri müdahalesi, 100 bine yakın Ukraynalının evini terk etmesine neden oldu.