Gündem

Ukrayna’ya koronavirüsü bulaştırmıştı… O kadından af!

Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan koronavirüsü tüm dünyaya hızla yayılırken Ukrayna'ya virüsü bulaştıran kadın diz çöküp yalvardı. Yelizaveta isimli "Beni öldürün, ama çocuklarıma dokunmayın" ifadelerinde bulundu.

Çin’in Vuhan kentinde ortay çıkan koronavirüsü salgını Ukrayna’nın güneybatısında Romanya ve Moldova sınırında yer alan Çernotvtsi ilinin Kolenkovtsi köyünde çok sayıda kişi hastanede tedavi görmeye başladı.

GİRİŞ ÇIKIŞLAR YASAKLANDI
Yelizaveta isimli bir kadın, çalışmak için gittiği İtalya’dan köyüne dönüşünde kendisini karantina almayarak koronavirüsü bütün köye ve ile bulaştırmakla suçlanıyordu. Halen giriş çıkışların yasaklandığı köyde, çok sayıda kişi koronavirüs nedeniyle hastanede bulunuyor.

DİZ ÇÖKEREK AF DİLEDİ
Yelizaveta, köylülerden kendisine yoğun tepkilerin gelmesi ve evinin yakılacağı tehditleriyle karşılaşması üzerine, bütün köy halkından özür diledi. Koronavirüs hastalığını atlattığını ve bir daha İtalya’ya asla gitmeyeceğini söyleyen kadın, diz çökerek, “Hayatımda çocuklarım ve torunlarımdan daha değerli bir şey yok. Beni öldürün, kesin, doğrayın ama yalvarırım çocuklarıma ve torunlarıma dokunmayın” dedi. Hastanedeki tedavisinin sona erdiğini ve iyileşerek köye döndüğünü söyleyen kadın, diğer taraftan köyde kendisine karşı oluşan tepki nedeniyle ekmek almak için bile evden çıkamadığını, kapının önüne çıkmaktan bile korktuğunu ifade etti.

Ukrayna’da 669 kişide korona virüsünün tespit edildiği; 17 kişinin ise hayatını kaybettiği, 10 kişinin iyileştiği bildirdi.

Etiketler

İlgili Makaleler

Kapalı