Genel

Ukrayna’da askeri uçak düştü: 25 kişi öldü!

Ukrayna'nın kuzeydoğusunda bulunan Harkiv ilinde AN-26 tipi olduğu öğrenilen bir askeri uçağın düştüğü açıklandı. Yaşanan kaza sonucu 25 kişi hayatını keybetti, 2 kişi ise ağır yaralandı. 

Ukrayna İçişleriBakanlığı’ndan yapılan açıklamada, Ukrayna’nın Harkiv iline bağlı Çuguyiv ilçesinde AN-26 tipi askeri uçağın düştüğü ve alev aldığı duyuruldu.

Kaza sırasında uçakta 18 askeri öğrenci ve 5 mürettebatın bulunduğu, yerel saatle 21.45 itibarıyla kazada 18 kişinin hayatını kaybettiği bildirilmişti. Ukrayna Acil Servisinden yapılan açıklamada ise, kazada 22 kişinin öldüğü, 2 kişinin yaralandığı, 4 kişinin ise arandığı ifade edilmişti.

Son olarak Ukrayna Başsavcılığı’ndan yapılan açıklamada kazada 25 kişinin yaşamını yitirdiği, 2 kişinin ağır yaralandığı bildirildi. Kurum, daha önce verdiği “uçakta 28 kişinin bulunduğu” bilgisini 27 kişi olarak güncelledi.

İKİ KİŞİ ATLAMIŞ

Eğitim uçuşu yaptığı belirtilen uçakta, mürettebat ve Harkov Hava Gücü Üniversitesi öğrencilerinin olduğu kaydedildi.

Harkov Valisi Aleksey Kuçer, uçağın iniş yaparken düştüğünü, hayatta kalan 2 kişinin uçak düşmeden önce kısa mesafede uçaktan atladıklarını söyledi.

Pilotun, uçak düşmeden önce sol motorun çalışmadığını bildirdiğini belirten Kuçer, ne yaşandığının inceleme sonucunda belli olacağını dile getirdi.