Ekonomi

Tuşa basan onlarca lira daha az elektrik faturası ödeyecek: Vatandaşlar bilmiyor, ancak bunu yapan kazançlı çıkıyor!

Yüksek elektrik faturasını düşürmek birçok vatandaşın derdi. Bu nedenle vatandaşlar faturalarını düşürmenin yollarını arıyor. Birçok vatandaş bilmiyor, ancak bir tek tuşa basarak fatura düşürmek mümkün.

Yaz aylarında çamaşır daha çok yıkanıyor. Bu nedenle elektrik faturaları da kabarıyor. Ancak bir tek tuşa basarak daha az fatura ödemek mümkün. Bunun için yapmak ECO programı tuşuna basmak gerekiyor. Çamaşır makinelerinde bulunan Eco tuşu bir tasarruf programıdır. Diğer programlara göre daha uzun sürede çamaşır yıkanan eco da su ısısı 40 dereceyi geçmez. Ayrıca programda devir hızları düşüktür. Zamanı olan vatandaşlar eco programını kullanarak daha az fatura ödemesi yapabilirler.


Düşük ısıda yıkayın

Çamaşırları ne kadar düşük ısıda yıkarsanız cebinize o kadar fazla para kalır. Özellikle çok kirli olmayan çamaşırların düşük ısıda yıkaması yapılarak tasarruf sağlanabilir

Çamaşırları biriktirin

Kirli sepetini dolmadan boşaltmamak gerekiyor. Makinenin kapasitesi kadar çamaşır biriktirdiğinizde daha az çamaşır makinesi çalıştırırsınız. Bu da faturaya tasarruf olarak yansıyacaktır.

İyi bir çamaşır deterjanı kullanın

İyi bir çamaşır deterjanı kullandığınızda giysilerinizde bulunan lekeler ilk yıkamada çıkacaktır. Böylece ikinci bir yıkamaya gerek duymayacaksınız. Daha az yıkama sayesinde elektrik faturasından da tasarruf etmiş olacaksınız.