Gündem

Türkiye’deki İkinci Corona Dalgası İçin Tarih Verildi

Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Sema Turan corona virüsü hakkında yaptığı açıklamalarında ikinci dalganın geleceğini ön gördüklerini belirtti ve ikinci dalga için Eylül ve Ekim aylarını belirtti.

Sağlık Bakanlığı corona virüsü Bilim Kurulu Üyesi ve Ankara Şehir Hastanesi Yoğun Bakım Uzmanı Doç. Dr. Sema Turan önemli açıklamalarda bulundu. Sema Turan açıklamalarında tüm dünyaya bakıldığında pandemilerde ikinci dalganın hep geldiğinin görüldüğünü vurguladı.

Sema Turan açıklamalarında ülkemiz için ikinci dalga uyarısı da yaptı. Turan açıklamalarında ikinci dalga için tarih verdi.

“GÖZÜMÜZÜ BOYAMASIN”

Konu ile ilgili olarak Ankara Şehir Hastanesi Yoğun Bakım Uzmanı Doç. Dr. Sema Turan açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

Bu nedenle Covid-19 pandemisinde de ikinci dalganın geleceğini bilim insanları olarak ön görüyoruz, olabileceğini de düşünüyoruz. Onun için de gerekli önlemleri almamız gerektiğini biliyoruz. Aslında yaz aylarında kişilerin dirençlerinin biraz daha iyi olması, vaka sayılarının bir miktar azalması gözümüzü boyamasın.

İKİNCİ DALGA İÇİN TARİH VERDİ

Özellikle vücut direncimizdeki değişiklikler, kalabalıkların artması, kapalı mekanlarda daha çok vakit geçirmeler nedeniyle ikinci dalga için eylül-ekim ayları beklediğimiz aylar. Çünkü vakalar henüz bitmiş değil. Rehavete kesinlikle kapılmamak lazım.

Bununla ilgili yaptığımız uyarılar bazen halkımızda ‘Ne kadar çok uyarı yapıldı’ diye bir düşünceye sebep olabilir. Ama bu çok önemli ve önemli “olduğunu gördüğümüz için vurgulamaya devam ediyoruz”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu