Gündem

Türkiye’de vaka sayısı artıyor! 18 kişide koranavirüsü tespit edildi

Türkiye'de koronavirüsü görülmesinin ardından Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Twitter hesabından önemli açıklamalarda bulundu. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüsü vaka sayısının yükseldiğini toplam 18 kişi de görüldüğünü bildirdi.

Çin’in Vuhan kentinde ortaya çıkan koronavirüsü tüm dünyaya hızla yayılırken Türkiye’ye de bulaştı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın resmi sosyal medya hesabı Twitter’dan açıklamalarda bulundu.

AÇIKLAMADA BULUNDU
Bakan Koca, açıklanan ilk vakanın gözlem altında tutulan çevresindeki iki kişide daha koronavirüs tespit edildiğini belirterek, Avrupa’dan gelmiş yedi, Amerika’dan gelmiş 3 vakanın bulunduğunu ifade etti.

“Bakan Koca, Twitter hesabından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: Açıkladığımız ilk vakanın gözlem altında tutulan çevresindeki iki kişiye tanı konmuştur. Avrupa ülkelerinden gelmiş yedi, Amerika’dan gelmiş üç vakamız var. Durum üzücü ama… Tespit edilmiş her vaka, her izolasyon hepimiz için emniyettir.

“TOPLAM VAKA SAYISI 18’DİR”
Daha sonra Twitter hesabından yeni bir paylaşım daha yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Az önce açıklanan ve yeni olan vaka sayısı, toplam 12’dir. Bunlardan 2’si ilk vakamızın temas çevresindendir. Şu ana kadar toplam vaka sayımızsa 18’dir. Vaka sayısı bilgisi açık, tam olarak bu şekildedir” ifadelerini kullandı.