Gündem

Türkiye’de vaka artışında 5. ilden açıklama! “Çok özel, ek tedbirler gelecek”

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın haftalık illere göre vaka artışı tablosunu paylaşmasının ardından Yalova artış oranında Türkiye genelinde 5. sıraya yükselerek Marmara Bölgesinde 1. oldu. Yalova Belediye Başkanı Vekili Mustafa Tutuk, koronavirüs vaka artışı ile ilgili flaş açıklamalarda bulundu.

“HASTA SAYISINI DÜŞÜRMEK VATANDAŞLARIMIZIN ELİNDE”

Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk yaptığı açıklamada, kent sakinlerini maske, mesafe ve hijyen kurallarına, her zamankinden daha fazla hassasiyet gösterilmesi konusunda uyardı. Tutuk, “Yalova’daki artış bizleri üzüyor. Yalova Valiliği ve Belediye olarak tedbirleri aldık. Vaka artışının sebeplerini araştırıyoruz. Yalova, üç büyük şehrin, geçiş güzergahında yer alıyor. Günlük, tersane ve sanayi tesislerinde çalışmak için çeşitli illerden çok sayıda insan geliyor. Aynı zamanda yazlıkçıların da rağbet ettiği bir kent. Bunların hepsi vaka artışını etkiliyor. Koronavirüse yakalanan hasta sayısını düşürmek ise vatandaşlarımızın elinde. Duyarlı olup, maske ve mesafe tedbirlerine dikkat edilmeli” dedi.

“ÇOK ÖZEL VE EK TEDBİRLER GELECEK”

Vaka artışlarıyla birlikte ek tedbirlerin gündeme geldiğini kaydeden Tutuk, “Yarın Yalova Valisi başkanlığında İl Hıfzısıhha Kurulu toplanacak. Yükselişin ek tedbirler getireceği kaçınılmaz. Yaşanan artıştan dolayı çok özel, ek tedbirler gelecek” diye bilgi verdi.