Gündem

Türkiye’de umreden dönen bir kişide koronavirüsü çıktı!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Türkiye'de koronavirüsü vaka sayısının 6 olduğunu bildirdi. Bakan Koca, Umre'den dönen bir vatandaşta koronavirüsü testinin pozitif çıktığını bildirirken sosyal medya hesabından vatandaşlara "Lütfen ziyaretçi kabul etmeyiniz" diye seslendi. 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından Umre’den dönen bir vatandaşın testlerinin pozitif çıkması ile Türkiye’de koronavirüsü sayısının 6’ya çıktığını duyurdu.

TWİTTER HESABINDAN YAPTIĞI PAYLAŞIM;
“Umre’den yeni döndüyseniz “14 Gün Kuralına” uymanızı ısrarla istiyoruz. Son bir hafta içinde dönen bir yurttaşımızın testi malesef pozitif çıktı. Yeni vakalardan endişeliyiz. Lütfen ziyaretçi kabul etmeyin. Sağlık taramasından geçmiş olmak sıfır risk anlamına gelmez.”

Umre’den dönen vatandaşlarda virüs olma ihtimalinin yüksek olduğu ve buradan gelecek kişilerin karantina koşullarında olmasının kişisel inisiyatife bırakılmaması gerektiği uyarıları yapılmıştı.Türkiye’de görülen ilk 5 vaka daha önce birbiriyle temaslı olan vatandaşlarımızdı. Son vaka ise bunlardan bağımsız, Umre’den gelen bir vatandaşımızda görüldü.