Gündem

Türkiye’de koronavirüsü vaka sayısının binlere ulaştığını söyleyen doktordan açıklama!

Ankara'da görev yaptığı hastanede koronavirüs ile ilgili "uyum eğitimi" sırasında yaptığı konuşmada Türkiye'de koronavirüsü vaka sayısının binlere ulaştığını söyleyen ve sosyal medyada gündeme oturan Uz. DR. G.Ç., açıklamalarda bulundu. Uz. DR. G.Ç. "Maalesef gizli kaydedilen konuşmamın kasıtlı olarak sadece küçük bir kısmı sosyal medyada paylaşılmıştır. Konuşmamın tamamı kaydedilip paylaşılabilseydi olumsuzluk yaratma amacım olmadığı anlaşılabilirdi" açıklamasında bulundu.

Ankara’da görev yaptığı hastanede koronavirüs ile ilgili Uz. Dr. G.Ç., ‘uyum eğitimi’ sırasında yaptığı konuşmalarının sosyal medyada gündeme oturması üzerine doktordan açıklama geldi.

“AMACI HASTANE PERSONELİNİN SÜRECİ DAHA İYİ SAHPLENMESİ”
Koronavirüs salgınına yönelik faaliyetler nedeniyle günlerdir çok az uykuyla çalıştığını belirten G.Ç., “Uyum eğitimlerinin birinde durumun önemini daha iyi anlatabilmek ve eğitime katılanları bu zorlu süreç için hazırlayabilmek için bazı yurt dışından gelen vakalarla ilgili örnekler verdim, olumsuz bir senaryo üzerinde konuşma yaptım. Amacım, hastane malzeme eksiklikleri de dahil olmak üzere yaşayabileceğimiz zorlu süreci daha iyi ifade edebilmek ve hastane personelinin süreci daha iyi sahiplenmesini sağlayabilmekti” ifadelerini kullandı.

“ÇOK ÜZGÜNÜM”
Siyasi ya da infial amaçlı bir söylemi olmadığını vurgulayan G.Ç., “Maalesef gizli kaydedilen konuşmamın kasıtlı olarak sadece küçük bir kısmı sosyal medyada paylaşılmıştır. Konuşmamın tamamı kaydedilip paylaşılabilseydi olumsuzluk yaratma amacım olmadığı anlaşılabilirdi. Hizmet içi eğitim sırasında kullandığım bazı hatalı sözcüklerin toplumda çok farklı bir algıya sebep olabildiğini gördüm. Çok üzgünüm. Bundan sonraki süreçte daha dikkatli olacağım, hastalarıma, üniversiteme, ülkeme hizmet için yoğun çalışmalarıma devam ederken sözcüklerimi daha özenli seçeceğim. Toplumsal olumsuz bir algıya neden olduğum için de herkesten özür dilerim” dedi.