GündemSağlık

Türkiye’de Görüldü! Mu Varyantı Semptomları Neler?

Tüm dünyayı saran koronavirüs her geçen gün mutasyon geçirmeye devam ediyor. Son zamanlarda ortaya çıkan yeni mutasyonlu virüs endişe yaratmaya devam ediyor. Güney Amerika ve Avrupa kaynaklı Mu varyantı Dünya Sağlık Örgütü tarafından incelenmesi gereken varyantlar arasında yer aldı. Peki Mu varyantı diğer varyantlardan daha mı dirençli? Mu varyantının Semptomlar Neler? Detaylar haberimizde…

Mu Varyantı DSÖ Tarafından Yakından Takip Ediliyor

Dünya Sağlık Örgütü tarafından incelenmesi gereken varyantlar arasında yer alan Mu varyantı merak konusu oldu. Uzmanlar tarafından yapılan açıklamaya göre; Güney Amerika ve Avrupa’da vakalar olduğu belirtilirken Mu varyantının diğer varyantlara göre daha dirençli olacağı düşünülüyor. Varyant Dünya Sağlık Örgütü tarafından yakından takip ediliyor.

İngiliz Express gazetesinin haberine göre Mu varyantında en sık görülen semptomlar uzun süreli öksürük, tat ve kokuda kayıp ve yüksek ateş olarak bildirildi. Uzmanlar Mu varyantının başka bir semptomlarının varlığını inceliyor.

Mu varyantı nedir, belirtileri nelerdir? Mu varyantı nerede ortaya çıktı, nasıl anlaşılıyor?

Mu Varyantı Türkiye’de Kaç Kişide Görüldü?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Kolombiya’da ortaya çıkan ve tüm dünyaya hızla yayılan “Mu” varyantının  ülkemizde şu anda iki kişide görüldüğünü söyledi.