Ekonomi

Türkiye’de bir ilk: 30 TL’ye aylık kasko uygulamasına geçildi!

Corona virüsü salgını Türkiye’de araç sürücülerini ilgilendiren değişikliklere neden oldu. Online randevulu oto ekspertiz uygulamalarından sonra, bir değişiklik de kasko sektöründe meydana geldi. Covid-19 salgını nedeniyle ekonomik sıkıntı yaşayan vatandaşlara destek olunması için aylık kasko uygulamasına geçildi. Buna göre; araç sahipleri aylık kasko hizmeti bedelini 30 TL ile 100 TL arasında ödeyebilecekler. Uygulamanın Türkiye’de ilk kez gerçekleştirildiği öğrenildi.

Çin’den dünyaya yayılan corona virüsü salgını Türkiye’de aracı olan veya araç almak isteyen herkesi ilgilendiren değişikliklere neden oldu. Daha önce corona virüsü ile mücadele kapsamında bazı oto ekspertiz şirketlerinin online randevu sistemine geçtiği öğrenilmişti. Bir değişiklik ise kasko sektöründe meydana geldi. Corona virüsü salgını sürecinde ekonomik olarak zorlanan vatandaşlar için, Türkiye’de ilk kez aylık kasko uygulaması başlatıldı. Aylık kasko ile vatandaşlar, aracın kasko yenilemesi geldiği halde belirli nedenlerle yenileme yaptıramadığı durumlarda kredi kartı limitine bloke koyulmadan bütçenize uygun fiyatlarla korumak için hazırlanmış bir kasko sigortası sahip olabilecekler.

Aylık kasko ücreti ne kadar?

Araç modeline göre değişen, aylık kasko hizmetinin bedeli 30 TL ile 100 TL arasında değişiklik gösteriyor. Mevcut kaskosu olup yenileme vadesi içinde olan veya vade boşluğu 15 güne kadar olan bireysel sigortalılar aylık kasko hizmetinden faydalanabiliyorlar.

Aylık kasko çift taraflı çarpışma, çalınma ve yanma risklerine karşı güvence sağlamaktadır. İsteğe bağlı olarak ihtiyari mali mesuliyet teminatın ve  asistans hizmetleri de ürün kapsamında sunulabilmektedir.