Gündem

Türkiye’de bir daha sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak mı? Bakan Soylu açıkladı

Artan corona virüsü vakaları nedeniyle Türkiye’de vatandaşlar sokağa çıkma kısıtlaması uygulanıp uygulanmayacağını merak ediyorlar. İl bazında yeni tedbir kararları duyulsa da yurt geneli için açıklama İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan geldi. İşte sokağa çıkma kısıtlaması hakkındaki son açıklama…

Türkiye’de son vaka tablosuna göre yapılan 91 bin 302 test sonucunda bin 482 kişinin daha pozitif çıktığı öğrenildi. Durum buyken vatandaşlar tarafından en çok merak edilen konulardan biri de kısıtlamaların geri gelip gelmeyeceği oldu. Peki, Türkiye’de sokağa çıkma yasağı geri gelecek mi? İçişleri Bakanı Süleyman Soylu sokağa çıkma kısıtlaması hakkında açıklamada bulundu.

Kısıtlama gündemimizde yok

Sokağa çıkma kısıtlamasına ilişkin konuşan Bakan Soylu açıklamasında, , “Buradan vatandaşımıza sesleniyorum: Tedbir almazsak salgınla başa çıkamayız. Tedbirlere uyalım. Şu anda kısıtlama değerlendirmemiz gündemimizde yok” ifadelerini kullandı.

Amerika ve Avrupa bunun altında kalkamazdı

Giresun’da şiddetli yağış nedeniyle meydana gelen sel felaketi hakkında da konuşan Bakan Soylu, “Tüm bakanlıklarımız bölgede teyakkuzda. İçişleri Bakanlığı nakdi yardımları da başladı. Amerika ve Avrupa, böyle bir felaketle karşı karşıya kalsa bunun altından kalkamazdı. Gönül isterdi ki bu tablolar yaşanmasın. Dere yataklarına ev yapılmaması gerektiğini çocuklarımıza anlatmamız gerekiyor” dedi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu