Kamu

Türkiye Şeker Fabrikaları 13 ilde lise mezunu personel alımı yapacağını duyurdu!

Türkiye Şeker Fabrikaları lise mezunu 277 personel alımı yapacağını duyurdu. İŞKUR üzerinden alım yapacak olan fabrika alımları 13 il için gerçekleştirecek. Başvuruda bulunmak isteyen vatandaşlar için ilan detayları haberimizde…

Türkiye Şeker Fabrikaları Genel Müdürlüğü, Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden personel alımı gerçekleştirecek. Meslek lisesi mezunları arasından alım yapacak olan Fabrika toplamda 277 kişinin istihdamını sağlayacak. Başvuranlar arasından kadroya seçilen personeller, Ağrı, Ankara, Burdur, Elazığ, Van, Konya, Eskişehir, Kars, Kastamonu, Malatya, Balıkesir, Uşak ve Yozgat illerinde görevlendirilecek.

Fabrika tarafından verilen ilanda alımlarda uygulanacak usul ve esaslar şöyle belirtildi:

1- Alınacak işçiler için, Türkiye İş Kurumu İl Müdürlüklerinden talepte bulunulmak suretiyle 09.08.2009 tarih ve 27314 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümlerine uygun olarak işlem yapılacaktır.

2- Başvurular Türkiye İş Kurumunun İl/Şube Müdürlüklerine ve Türkiye İş Kurumu web sitesi üzerinden yapılabilecektir. Başvuru ile ilgili daha detaylı bilgi İŞKUR’un web sitesinden 02.07.2020 tarihinden itibaren öğrenilebilir.

3- Yeni istihdam edilecek personelin 4046 sayılı Kanunun 22. maddesi kapsamında diğer kamu kurumlarına nakil hakları bulunmadığından 2014/7140 sayılı kararname eki esaslarına göre 657 sayılı Kanunun 4/b maddesi kapsamında sözleşmeli personel olarak diğer kamu kurum ve kuruluşlarına atanamayacaklardır.

4- Fabrikalarımıza alınacak personelin niteliklerini ve sayılarını gösteren tablo aşağıdadır.

İlgili Makaleler