Gündem

Türkiye ile İran doğalgaz boru hattında patlama!

Alınan son dakika bilgisine göre Gürbulak Sınır Kapısı'nda bulunan İran'dan gelen Türkiye-İran Doğalgaz Boru hattında nedeni bilinemeyen bir sebepten dolayı patlama meydana geldi. Patlamanın etkisiyle çevredeki köylerin doğalgaz boru hatlarında da yangın görüldü. Gaz akışı kesilerek olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Alınan son dakika bilgisine göre Gürbulak Sınır Kapısında bulanan İran’dan gelen Türkiye-İran doğalgaz boru hattında nedeni bilinemeyen bir sebepten dolayı patlama meydana geldi.

ÇEVRE KÖYLERDEN DE ALEVLER YÜKSELDİ
Patlama sonrasında çıkan yangında alevler yaklaşık 40 metreye yükseldi.İran üzerinden Erzurum’a gelen doğalgaz boru hattında bugün saat 06.00 sıralarında henüz bilinmeyen nedenle patlama meydana geldi. Türkiye’nin İran’a açılan Gürbulak Sınır Kapısında meydana gelen patlamanın ardından çıkan yangında, alevler gökyüzüne yükseldi. Patlama sonrası alevlerin yükseldiği doğalgaz boru hattındaki yangın çevre köylerden de görüldü.

GAZ AKIŞI KESİLDİ

Patlamanın etkisi ile çevre köylerde oturanlar büyük bir panik yaşadı. Yangınla ilgili görevliler boru hattında tedbir aldı. İtfaiye, sivil savunma ve güvenlik güçlerinin tedbir aldığı yangında doğalgaz boru hattının gaz akışı vana kapatılarak kesildi. Boru hattındaki yangını söndürmek için hattaki gazın bitmesinin beklendiği kaydedildi.Olayla ilgili soruşturma başlatılırken doğalgaz boru hattındaki patlama ve ardından çıkan yangının nedeni araştırılıyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Kapalı