Spor

Türkiye'den İzlanda'ya nota! Gerekçe ise Milli Takıma yapılan saygısızlık !

Türkiye’de İzlanda’ya nota! A Milli Futbol takımımızın İzlanda’da bir havalimanında bekletilmesi ve burada yine İzlandalı bir vatandaşın Emre Belözoğlu’na yaptığı çirkin hareket bardağı taşırdı. 

GEREKÇE AÇIKLANDI

Türkiye, gelecek saatlerde İzlanda’ya nota verecek. Gerekçe, Türkiye A Milli Futbol Takımı’nın saatlerce İzlanda’da bir havalimanında bekletilmesi

İZLANDA’YA MİLLİ TAKIM NOTASI !

İzlanda’ya varan A Milli Futbol Takımımız’a, havalimanında pasaport kontrolü sırasında çıkarılan zorluk sebebiyle İzlanda’ya Türkiye’nin Norveç Büyükelçiliği aracılığıyla nota verileceği belirtildi. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İzlanda Dışişleri Bakanı ile görüşecek.

2 SAATLİK PASAPORT KONTROLÜ !

Konya’dan özel uçakla Keflavik Havalimanı’na gelen milli takım kafilesi, ülkeye girişleri sırasında İzlandalı yetkililer tarafından yaklaşık 2 saat pasaport kontrolünde bekletilmişti.

Son dakika haberine göre İzlanda’ya varan A Milli Futbol Takımımız’a, havalimanında pasaport kontrolü sırasında çıkarılan zorluk sebebiyle İzlanda’ya Türkiye’nin Norveç Büyükelçiliği aracılığıyla nota verileceği belirtildi. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İzlanda Dışişleri Bakanı ile görüşecek.

ÖZEL EŞYALARA MÜDAHALE! TEK TEK ARADILAR !

Milli oyuncuların özel eşyalarının detaylı arandığı ve uzun süre pasaport kontrolünde tutulduğu öğrenildi.

Milli futbolcular Emre Belözoğlu ve Burak Yılmaz, havalimanı çıkışında yaşananlara tepki gösterdi.

BU NASIL MUAMAMELE?

Burak Yılmaz, “Yaptıkları saygısızlık, terbiyesizlik. Üç saattir orada bekliyoruz. Herkesin çantasını aldılar, herkesin kremlerini aldılar, çantasını alıyorlar. Tekrar tekrar geçiyorlar, biz 6,5 saat uçtuk, 3 saattir de bekliyoruz. Hatta bazı arkadaşlarımız hala gelemedi. Çıkabilen geliyor işte.” ifadelerini kullandı.

EMRE’DEN AÇIKLAMA

Kaptan Emre Belözoğlu da “Ben bir şey söylemek istemiyorum. Bizim ülkemize kurban olsunlar. Gereğini açıklarlar. Ne yazık ki evet, indiğimizden itibaren içeride gereksiz fazla arama yapıldı.” diye konuştu.

İZLANDALI VATANDAŞ SABIRLARI ZORLADI

Öte yandan İzlandalı bir taraftar, açıklama yaptığı sırada Emre Belözoğlu’na, mikrofon tutar gibi tuvalet fırçası uzattı. Söz konusu taraftar, daha sonra gözden kayboldu. Ay-yıldızlı ekip, havalimanındaki uzun bekleyişin ardından otobüsle başkent Reykjavik’e geçerek kamp yaptığı otele yerleşti. A Milli Takım, maçın yapılacağı Laugardalsvöllur Stadı’nda TSİ 21.45’te yapacağı antrenmanla hazırlıklarını tamamlayacak. Antrenman öncesinde A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Şenol Güneş, bir futbolcunun katılımıyla basın toplantısı düzenleyecek.

.

.

Bir cevap yazın