Gündem

Türkiye'de son 24 saatte intihar bilançosu! 5 kişi canına kıydı

Türkiye’de intihar vakalarının ardı arkası kesilmiyor. Son 24 saatte İzmir’de Nuri K., Çorum’da Oktay A., Gökhan T. Denizli’de Halime K. ve Kocaeli’nde Binnet S. olmak üzere toplam 5 kişi canlarına kıydı.

TELEFON AÇTI
İzmir’in Bornova ilçesinde 70 yaşındaki 4 çocuk babası Nuri K., kendini çuval ipiyle ağaca astı. İntihar etmeden önce yakınını arayıp haber veren Nuri K.’yi ekipler ağaca asılı olarak buldu. Polis, Nuri K.’nin intihar nedenini belirlemek için çalışma başlattı.

1 ÇOCUK ANNESİYDİ
Denizli’de intihar eden kişi 1 çocuk annesi Halime K. isimli kadındı. Halime K., evinin salonunda kendisini iple tavana asarak yaşamına son verdi.Eşinden 5 yıl önce boşanan 1 çocuk annesi Halime K., yakınları tarafından evinin salonundaki tavana iple asılı halde bulundu.Sağlık görevlilerince yapılan kontrolde öldüğü belirlenen Halime K.’nın, bir süredir psikolojik sorunlarının bulunduğu ileri sürüldü.

ELEKTRİK KABLOSU İLE YAŞAMINA SON VERDİ
Çorum’da ise aynı gün içinde 2 kişi intihar etti. Acı haberlerin ilki Bahçelievler Mahallesi Karşıyaka Sokak’tan geldi. 32 yaşındaki Oktay A. evinin tavanına bağladığı elektrik kablosuyla kendini astı. Cenazesi otopsi için morga kaldırılırken, polis olayla ilgili soruşturmayı sürdürüyor.

KIZINA NOT BIRAKTI
Çorum’daki ikinci acı haber yine aynı mahalleden geldi. Evli ve bir çocuk babası Gökhan T.’nin cansız bedeni, polis tarafından tavana asılı halde bulundu. Psikolojik sorunları olduğu iddia edilen Gökhan T.’nin bıraktığı “Seni çok seviyorum kızım. Özür dilerim” yazılı not yürekleri dağladı.

BORÇLU OLDUĞU BANKALARIN İSİMLERİNİ YAZDI
Bir intihar vakası haberi de Kocaeli’nden geldi. Derince Çenedağ Mahallesi Atmaca Sokak’ta bulunan apartman dairesine giren polis, 54 yaşındaki emekli Binnet S.’yi doğalgaz borusuna asılı halde buldu. Binnet S. bankalara olan borçları nedeniyle yaşamına son verdi. Ardında borçlu olduğu bankaların isimlerinin yazılı olduğu bir not bıraktı.

Bir cevap yazın