Gündem

Türkiye corona virüsü önlemlerine geri mi dönüyor? O ülkelere uçuşlar durduruldu!

Çin’den dünyaya yayılan corona virüsü Türkiye’de etkilerini göstermeye devam ediyor. İlk kez salgının başında farklı ülkelere uçuşları durduran Türkiye, bu kez normalleşme döneminde 2 ülkeye uçuşların durdurulduğunu duyurdu.

Türkiye’de normalleşme dönemine geçilse de corona virüsü salgını devam ediyor. Bu nedenle yetkililer tarafından yeni tedbir kararları duyuruluyor. Son olarak Ulaştırma Bakanlığı İran ve Afganistan’a yapılan uçuşların durdurulduğunu açıkladı. Bakanlık tarafından yapılan açıklamada, ”Kovid-19 süreci kapsamında tedbir amaçlı İran ve Afganistan’a yapılan uçuşlar ülkemiz tarafından askıya alındı” ifadeleri kullanıldı.

Satılan biletler iptal edildi

1 Haziran’da atılan normalleşme adımları kapsamında Türkiye İran uçuşları 16 Temmuz tarihinde başlamıştı. Ancak yeniden alınan durdurma kararı için İran Sivil Havacılık Kurumu Sözcüsü Reza Jafarzadeh, “Türkiye’den İran’a uçuşlar koronavirüs sebebiyle askıya alındı. Uygulama cumartesi günü başladı” açıklamasını yaptı.

İran Havayolları Birliği Sekreteri Maksud Esedi Samani ise uçuşu durdurma kararının saat 00:00 itibariyle yürürlüğe konulduğunu açıkladı. Kararın Türkiye Ulaştırma Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı’nın isteği üzerine alındığını açıklayan Samani, daha önce satılan biletlerin de iptal edildiğini bildirdi.

İlgili Makaleler