GündemMagazin

Türk Sanat Müziği sanatçısından kötü haber! Umut Akyürek hastaneye kaldırıldı

Türk Sanat Müziği sanatçısı Umut Akyürek’ten kötü haber geldi. Ünlü sanatçı sosyal medya hesabı İnstagram’dan talihsiz bir kaza geçirdiğini bildirerek sağlık durumu ile ilgili açıklamada bulundu.

“NAZAR İNSANI MEZARA KOYARMIŞ” AÇIKLAMASI

Hastanede çekilen bir fotoğrafını paylaşan Umut Akyürek, “Nazar insanı mezara koyarmış… Ne haset ettilerse omzum iki yerden kırıldı. Ameliyata alacaklar. Dua edin bana iyi niyetli dostlarım” ifadelerini kullandı.

“ALLAH HEPİMİZİ KEM GÖZLERDEN KORUSUN”

Ardından yayınladığı video ile sağlık durumunu takipçileriyle paylaşan ünlü isim, “Allah hepimizi kazadan, beladan, kem gözlerden, fesatlardan korusun. Değerli dostlarım; dün geceden beri ilginiz, güzel mesajlarınız, iyi dilekleriniz ve dualarınız için çok teşekkür ederim. Maalesef tuvalette ayağım kaydı. Omzumun üzerine çok şiddetli düştüm ve şu an iki yerde kırık tespit edildi. Hakikaten çok zor, çok sancılı bir süreç yaşadım dün geceden beri. Ameliyata alacaklar, benden dualarınızı esirgemeyin. Halime şükür ediyorum” şeklinde konuştu. Takipçilerinden Umut Akyürek’e “Geçmiş olsun” mesajları yağdı.

GÖZ KAPAĞI AMELİYATI GEÇİRMİŞTİ

Öte yandan Hollywood yıldızı Angelina Jolie’ye benzetilen Akyürek, geçtiğimiz haftalarda göz kapağından ameliyat geçirmişti. İşlem sonrası fotoğraflarını sosyal medya hesabından takipçileriyle paylaşan Umut Akyürek, doktoruna teşekkür etmeyi de ihmal etmemişti.

Ünlü sanatçı, “Gözlerimdeki yılların izini sadece 40 dakikada, en ufak bir acı rahatsızlık hissettirmeden silen çok büyük bir değer…” ifadelerini kullanmıştı.

47 yaşındaki Akyürek, geçtiğimiz aylarda, “Angelina Jolie’ye benzemeye çalışmıyorum. Bu benzerlikte cerrahi bir müdahalenin etkisi yok. Eski fotoğraflarıma bakın dilerseniz. Dudaklarım yüzde 100 orijinal” açıklamasını yapmıştı.

Umut Akyürek, kendisi gibi ses sanatçısı olan Oktay Ertuğrul ile 2004 yılında nikah masasına oturmuştu. Çift, 2005 yılında kızları Melek Bal’ı kucaklarına almıştı.

UMUT AKYÜREK KİMDİR?

Türk Sanat Müziği sanatçısı Umut Akyürek 12 Temmuz 1973 Ankara’da doğdu. Leblebi Tozu ve Yaşamak Güzel Şey filmlerinde rol olan Fulden Akyürek ile kardeştir. ilköğretim ve ortaokul eğitimini Sakarya’da tamamladı. Akyürek, İstanbul Teknik Üniversitesi Devlet Konservatuarı mezunudur.

Umut Akyürek, 1989’da Erol Sayan yönetiminde sürdürülen İzmit Musiki Derneği’ne başlamışıyla kariyeri için önemli bir adım attı. 1990 senesinde TRT amatör ses yarışmasına katıldı ve yarışmada 3. oldu. Sonraki sene ise İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuvarı Ses Bölümü’ne girdi. Umut Akyürek, kendisi gibi sanatçı olan sevgilisi Oktay Ertuğrul ile 2004 yılında evlendi. Çiftin 2005 yılında kızları Melek ismini verdikleri bir kızları oldu.

UMUT AKYÜREK’İN EŞİ KİMDİR?

Umut Akyürek, 2004 yılında Oktay Ertuğrul ile evlenmiştir.1972 yılında dünyaya gelen Oktay Ertuğrul Türk Halk Müziği sanatçısıdır. Aslen Elazığ Aydınlar Hedi Köyü nüfusuna kayıtlıdır. Çocukluk yılları doğup büyüdüğü köyünde geçmiştir. Oktay Ertuğrul İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı’ndan mezun olmuştur. Daha sonra TRT sınavlarına girmiş TRT sanatçısı olmuştur.2007 yılında Lirik ve 2013 yılında Sır isimli albümleri müzik piyasasındaki yerini almıştır.