Manşet

Türk Kızılay aracına hain saldırı! Şehidimiz var

Gelen son dakika bilgisine göre : Suriye'nin kuzeyinde seyir halindeki Türk Kızılay aracına hain bir saldırı düzenlendi. Saldırı nedeniyle bir kızılay personelinin şehit olduğu öğrenildi.

Suriye’nin kuzeyinde seyir halindeki Türk Kızılay aracına silahlı saldırı düzenlendi. Kızılay’dan elde edilen son bilgilere göre saldırı nedeniyle bir personel şehit oldu. Bir personelin ise yaralandığı ve tedavi altında olduğu açıklandı. Yapılan bilgilendirmelere göre yaralı personelin hayati tehlikesi bulunmuyor.

Kızılay’dan yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Çobanbey- El bab arasında seyir halindeki üzerinde ve tavanında belirgin bir şekilde Kızılay amblemi bulunan Türk Kızılay aracına, plakasız iki araç içeresinden yüzleri maskeli ve kamuflaj kıyafetli kişiler tarafından açılan çapraz ateş sonucu Kızılay El bab Sevgi mağazasında çalışan bir Kızılay personelimiz şehit olmuştur. Araçta bulanan bir Kızılay personeli saldırıda yaralanmış, bir personelimiz ise saldırıyı yara almadan atlatmıştır. Saldırıda yaralanan Kızılay personeli Çobanbey’de tedavi altına alınmıştır. Hayati tehlikesi bulunmayan arkadaşımız ilk tedavisinin ardından Türkiye’ye sevk edilecektir.”

Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık ise açıklamasında,“Uluslararası hukukla korunması gereken, üzerinde belirgin bir şekilde Kızılay amblemi taşıdığı için uluslararası insancıl hukuka göre dokunulmazlığı bulunan Kızılay personeline yapılan alçakça saldırıyı şiddetle kınıyorum” dedi.
Saldırı haberinin ardından bölgeye hareket eden Kınık, “Ülkemizin de çabalarıyla saldırganların en kısa zamanda yakalanacağına inanıyorum. Tüm Kızılay camiasına başsağlığı diliyorum” ifadelerini kullandı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu