Gündem

Türk Hava Yolları (THY)'den flaş karar! İçki kısıtlaması geldi

Türk Hava Yolları (THY)’de flaş bir karar geldi. THY, kısa ve uzun mesafeli uçuşlarında içki ikramında kısıtlamaya gidildiğini duyurdu. Dış hatlar ekonomi uçuşlarında rakı, cin ve votka tamamen kaldırıldı. Uygulama 6 Aralık’tan itibaren tüm uçuşlarda başlıyor. 

Türk Hava Yolları’nda (THY) 2019 yılı içerisinde yaşanan B737 Max krizi sonrası sıkıntılar yaşanması üzerine şirket bir süre önce tasarruf tedbirlerini uygulama koydu. Ekim ayında alınan kararla birlikte birçok kalemde tasarruf tedbirleri uygulamaya başlayan THY’nin, son uygulaması ise alkollü içecek konusunda oldu.

Güncel sivil havacılık haberlerine yer veren Airporthaber internet sitesinin aktardığına göre; özellikle ikramları ile yolcuların beğenisi kazanan ve bu alanda birçok ödül alan THY, dış hatlar ekonomi sınıflarında alkol ikramı ile ilgili radikal kararlar aldı.

6 ARALIK’TA BAŞLIYOR

Dış hat ekonomi sınıfında rakı, votka ve cin ikramını kaldıran THY, altı saati aşan ER (ekonomi) olarak bilinen uçuşlarda ise tek marka viski ikram edeceğini duyurdu. Uygulamanın 6 Aralık’tan itibaren belirtilen tüm uçuşlarda başlatılacağı kaydedildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kapalı