Kamu

Türk-Alman Üniversitesi 5 farklı meslekte ilkokul ve lise mezunu personel alımları yapacak!

Türk-Alman Üniversitesi bünyesinde 5 farklı meslekte çalıştırılmak üzere personel alımları yapacak. İŞKUR üzerinden yapılacak alımlara en az ilkokul ve lise mezunları başvuruda bulunabilecek. Peki, üniversite kadrosunda çalışmak için başvuru şartları neler?

Türk-Alman Üniversitesi bünyesinde çalıştırılmak üzere sürekli işçi alımı yapılacak. Güvenlik görevlisi, temizlik görevlisi, bahçıvan, sıhhi tesisatçı ve elektrikçi kadrolarında yapılacak alımlara en az ilkokul mezunlar ile lise mezunları başvuruda bulunabilecek. İŞKUR üzerinden yapılacak olan alımlara başvurmak isteyen adayların, 13 Temmuz 2020 ile 17 Temmuz 2020 tarihleri arasında başvuru işlemlerini tamamlamaları gerekiyor.

GENEL ŞARTLAR:

1. Türk vatandaşı olmak.

2. Kamusal hakları kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak.

3. Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almıyor olmak.

4. Askerlik ile ilişiği olmamak,

5. Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş veya hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verilmiş olsa bile;

a.Kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına mahkûm olmamak.

b. Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine, özel hayata ve hayatın gizli alanına ve cinsel dokunulmazlığa karşı suçlar ile uyuşturucu veya uyarıcı madde suçları, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama, kaçakçılık ve fuhuş suçlarından mahkûm olmamak.

c. Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine, özel hayata ve hayatın gizli alanına, cinsel dokunulmazlığa karşı suçlar ile uyuşturucu veya uyarıcı madde suçlarından dolayı hakkında devam etmekte olan bir soruşturma veya kovuşturma bulunmamak.

6. Kamu kurum ve kuruluşlarının ilgili disiplin mevzuatı uyarınca görevinden veya meslekten ihraç edilmemek.

7. Kura sonuçları ve diğer her türlü duyurular pdb.tau.edu.tr internet adresinden ilan edilecektir. Kuraya katılacak adaylar ve kura sonucu yerleştirilen adaylara her hangi bir yazılı tebligat yapılmayacaktır. Bu ilan tebligat yerine geçecektir.

BAŞVURU ŞEKLİ, YERİ VE TARİHİ

1. Başvurular Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) internet sitesi üzerinden 13.07.2020 – 17.07.2020 tarihleri arasında online olarak yapılacaktır.

2. Online başvurular dışında şahsen, posta veya e-posta yolu ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

3. Her aday ilan edilen kadrolardan, listede yer alan sadece bir meslek koluna başvuru yapabilecektir. 4. İlana başvurular İstanbul İli Beykoz, Üsküdar, Kadıköy, Ümraniye, Çekmeköy, Sancaktepe veya Ataşehir ilçelerinden birinde ikamet etmek şartını taşıyan kişiler tarafından yapılabilecektir.

İLAN TAM METNİ İÇİN TIKLAYINIZ.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu