İzmir Haberleri

TÜRGÖK kuruluş yıldönümünü Fazıl Say ile kutladı

Okuma yazma bilen görmeyen kişilerin eğitimlerine, sosyal ve kişisel gelişimlerine destek amacıyla 2004 yılında Av. Gültekin Yazgan tarafından kurulan Türkiye Görme Özürlüler Kitaplığı (TÜRGÖK) kuruluşunun 15. yılını dünya çapında tanınmış değerli piyano sanatçısı Fazıl Say konseri ile kutladı. TÜRGÖK‘ün 15. yılında gerçekleştirdiği “Görmeyenlere Kabartma ve Sesli Nutuk Projesi” ne destek olmak amacıyla yapılan konserde, Say dinleyenlere unutulmaz bir gece yaşattı.

Gecede konuşan TÜRGÖK Başkanı Tülay Yazgan, organizasyonda gönüllü olarak yer alan sanatçı Fazıl Say’a ve emeği geçen herkese teşekkür etti. TÜRGÖK’ün 15. yılı vesilesi ile bu etkinliklerin gerek kendileri gerekse kitaplıktan faydalanan üyeleri adına çok şey ifade ettiğini belirten Yazgan, “Hayata geçirdikleri tüm projelerin ve etkinliklerin TÜRGÖK adının daha fazla anılmasını sağlıyor. Bu sayede yeni üye, gönüllü ve destekçilere ulaşıyoruz. Kuruluşumuzun 15. yılında yaptığı projelerimizin en önemlisi olan Nutuk Projesi’nin İzmirli dinleyicilerle paylaşmanın gururunu yaşıyoruz” dedi. 

Fazıl Say’ın “Akılla Bir Konuşmam Oldu” adlı kitabı kabartma basılarak kendisine takdim edildi ve TÜRGÖK’ün raflarında yerini aldı. 

13 CİLTLİK NUTUK ÜNİVERSİTELERE GÖNDERİLECEK

Kabartma olarak 13 ciltten oluşan Nutuk, devlet üniversitelerinin kütüphanelerine gönderilecek. Bu sayede üniversitede okuyan ama göremeyen öğrenciler de yararlanacak. İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Misket Dikmen önderliğinde tiyatro ve TRT sanatçıları tarafından seslendirilen Nutuk, CD’lere kaydedilecek ve Türkiye’nin her bir köşesindeki görmeyen kişilere gönderilecek. 

Bir cevap yazın