GündemSpor

Turgay Atasü hayatını kaybetti: 1 dakikalık saygı duruşunda bulunulacak!

Turgay Atasü hayatını kaybetti. Konu ile ilgili olarak resmi internet sayfası üzerinden açıklamada bulunuldu. Yapılan açıklamada, “20-22 Ağustos tarihlerinde oynanacak profesyonel lig müsabakalarında Turgay Atasü anısına 1 dakikalık saygı duruşunda bulunulacak.” İfadeleri kullanıldı.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) resmi internet sayfası üzerinden açıklamada bulundu. Prof. Dr. Turgay Atasü’nün cenazesi 21 Ağustos Pazar günü (yarın) öğle namazını müteakiben Teşvikiye Camii’nde kılınacak cenaze namazı sonrası Zincirlikuyu Mezarlığı’na defnedilecek.


Konu ile ilgili olarak TFF açıklamada bulundu. Açıklamada şu ifadeler yer aldı:

Türk futbolunun değerli isimlerinden, TFF eski Başkan Vekili, Dopingle Mücadele Kurulu eski Başkanı ve Sağlık Onur Kurulu Üyesi Prof. Dr. Turgay Atasü’nün vefat ettiğini derin bir üzüntü ile öğrenmiş bulunuyoruz.

1978-1979 yıllarında Yönetim Kurulu üyesi olarak TFF’de asbaşkanlık yapan Atasü, Şenes Erzik’in TFF Başkanı olduğu 1989-1990 ve 1991-1995 dönemlerinde başkan vekilliği görevinde bulundu. 1993-2011 yılları arasında TFF Dopingle Mücadele Kurulu Başkanı olarak görev alan Prof. Dr. Turgay Atasü, uzun yıllardır TFF Sağlık Onur Kurulu üyesiydi.

Beşiktaş Kulübü Başkan Yardımcılığı ve Divan Başkanlığı, TMOK, TMOK Fair Play ve Sağlık Komiteleri, TSYD, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ile birçok bilimsel cemiyet üyelikleri olan, Basketbol Federasyonu Sağlık Kurulu Başkanlığı da yapan Atasü’nün çok sayıda kitabı ve sayısız makalesi bulunuyordu.

Prof. Dr. Turgay Atasü’nün cenazesi 21 Ağustos Pazar günü (yarın) öğle namazını müteakiben Teşvikiye Camii’nde kılınacak cenaze namazı sonrası Zincirlikuyu Mezarlığı’na defnedilecek.

20-22 Ağustos tarihlerinde oynanacak profesyonel lig müsabakalarında Turgay Atasü anısına 1 dakikalık saygı duruşunda bulunulacak.

Merhum Prof. Dr. Turgay Atasü’ye Allah’tan rahmet; ailesi, yakınları, futbol ve tıp camiasına başsağlığı dileriz.