Gündemİzmir Haberleri

Tunç Soyer’in eşi Neptün Soyer’in paylaşımı tepkilere yol açtı!

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in eşi Neptün Soyer'in geçtiğimiz yıllarda  sosyal medya hesabı Twitter'dan Charlie Hebdo dergisinde bulunan Hz. Muhammed'e hakaretler yağdırılan bir baskısı ile çekilmiş fotoğrafı ortaya çıktı. Siyasetçilerin tepkisini gösterdiği bu fotoğrafa sosyal medyadan da destek geldi.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in eşi Neptün Soyer’in sosyal medya hesabından geçtiğimiz yıllarda HZ. Muhammed ile dalga geçen Charlie Hebdo dergisine iddiaya göre destek için Hz. Muhammed’e hakaret eden sayısıyla çekilmiş fotoğrafını paylaştığı ileri sürüldü.

AK PARTİ’DEN TEPKİ

Sosyal medya hesabından konuya ilişkin paylaşım yapan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ, “Peygamber Efendimize hakaret eden paçavrayı şeref madalyası gibi paylaşmanız milletimizin değerlerine nasıl yabancı olduğunuzu göstermektedir.1000 yıldır müslüman olan bir şehrin başkanının eşi olmak sorumlu davranmayı gerektirir. Yaptığınız seviyesizce ve düşmancadır. Çok yazık!” dedi.

AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli ise sosyal medyada yaptığı paylaşımında şu ifadelere yer verdi:
“İşi çığırından da çıkardılarl izmir Büyükşehir Belediye Başkanı Soyer’in eşinin Peygamberimiz Hz. Muhammed’e (sav) hakaret eden karikatürleri yayınlayan Fransız dergisi Charlie Hebdo’ya destek vermesinin başka izahı yok! Bu anlayışı şiddetle kınıyoruz.”

Öte yandan, Neptün Soyer’e bir tepki de AK Parti Izmir Milletvekili Cemal Bekle’den geldi. Milletvekili Bekle, “İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Soyer’in eşi Neptün Soyer’in Peygamberimiz Hz.Muhammed’e saldıran Fransız Dergisi Charlie Hebdo’nun hakaretlerine destek vermesi ile nutkumuz bir kez daha tutuldu! Bu zihniyeti ne özgürlük ne de eşitlik anlayışı aklar” dedi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu