Gündemİzmir Haberleri

Tunç Soyer’den korkutan koronavirüs açıklaması! İzmir’de tablo çok ağır

İzmir'de koronavirüs vakalarında ciddi oranda artış yaşandı. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, kentte koronavirüs salgınında son duruma ilişkin önemli açıklamalar yaparak, vatandaşlara çağrıda bulundu. Başkan Soyer, İzmir'de koronavirüsün tırmanış içerisinde olduğunu belirtti ve gönüllü karantina çağrısı yaptı.

Ülke genelinde olduğu gibi İzmir’de koronavirüs vakalarında alarm zilleri çalıyor. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, kentte koronavirüs salgınında son duruma ilişkin önemli açıklamalar yaparak, vatandaşlara çağrıda bulundu. Başkan Soyer, İzmir’de koronavirüsün tırmanış içerisinde olduğunu belirtti ve gönüllü karantina çağrısı yaptı.

İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi’nin kasım ayı dördüncü birleşimi Kültürpark İsmet İnönü Sanat Merkezi’nde yapıldı. Toplantıda konuşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, koronavirüs salgınına dikkat çekti. Başkan Soyer, tüm Türkiye’de olduğu gibi İzmir’de de virüsün ciddi bir tırmanış içerisinde olduğunu belirtti.

‘İZMİR’DE TEDBİRLERİ SIKILAŞTIRMAK MECBURİYETİNDEYİZ’

İzmir’de özellikle deprem sırasında yaşananlar nedeniyle önlemlere çok fazla dikkat edilemediğine de değinen Başkan Soyer, “Bu süreç salgının yayılım hızını artırdı. Aynı zamanda Türkiye genelinde de çok ciddi bir artış var. Önümüzdeki günler çok kritik.” dedi.

Okullarda ara tatilin başladığını anımsatan Tunç Soyer, “Tam da okulların tatile başladığı bir dönem. Ailelere rica ediyorum, bunu bir tatil olarak görmesinler ve zorunlu olmadıkça çocuklarını evden dışarı bırakmasınlar. Genel olarak da zorunlu olmadıkça evden çıkılmasın ve gönüllü bir karantina uygulamalarını rica ediyorum. Önümüzdeki günlerde altından kalkamayacağımız çok ağır tablolarla karşılaşma ihtimali var. Çok ciddi bir yayılma hızı ve hastamız var. Hastanelerde yığılma var. Kısacası İzmir’de özellikle önümüzdeki günlerde tedbirleri daha da sıkılaştırmak mecburiyetindeyiz. İzmirlilerden rica ediyorum. Gönüllü karantinayı herkes kendi ölçeğinde başlatsın” dedi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu