İzmir Haberleri

Tunç Soyer İzmirlilere duyurdu: Hastanelerde yığılma var, tedbirleri sıkılaştırmak zorundayız!

İzmir’de corona virüsü vaka sayısı artış göstermeye devam ediyor. Bu kapsamda açıklamada bulunan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmirlilere gönüllü karantina çağrısında bulundu. Tunç Soyer tarafından açıklamada, “Hastanelerde yığılma var. Kısacası İzmir’de özellikle önümüzdeki günlerde tedbirleri daha da sıkılaştırmak mecburiyetindeyiz.” İfadeleri kullanıldı.

Türkiye’de corona virüsü günlük vaka sayısı bugün 3 bin 316 olarak açıklandı. İzmir’de de artan vakalar nedeniyle Tunç Soyer, İzmirlilere gönüllü karantina çağrısında bulundu. Hastanelerde yığılma olduğunu söyleyen Soyer, “Önümüzdeki günlerde tedbirleri daha da sıkılaştırmak mecburiyetindeyiz.” dedi.

Önümüzdeki günler çok kritik

İzmir’de özellikle deprem sırasında yaşananlar nedeniyle önlemlere çok fazla dikkat edilemediğine de değinen Başkan Soyer, “Bu süreç salgının yayılım hızını arttırdı. Aynı zamanda Türkiye genelinde de çok ciddi bir artış var. Önümüzdeki günler çok kritik” dedi.

Okullarda ara tatilin başladığını anımsatan Tunç Soyer, “Tam da okulların tatile başladığı bir dönem. Ailelere rica ediyorum, bunu bir tatil olarak görmesinler ve zorunlu olmadıkça çocuklarını evden dışarı bırakmasınlar. Genel olarak da zorunlu olmadıkça evden çıkılmasın ve gönüllü bir karantina uygulamalarını rica ediyorum. Önümüzdeki günlerde altından kalkamayacağımız çok ağır tablolarla karşılaşma ihtimali var. Çok ciddi bir yayılma hızı ve hastamız var. Hastanelerde yığılma var. Kısacası İzmir’de özellikle önümüzdeki günlerde tedbirleri daha da sıkılaştırmak mecburiyetindeyiz. İzmirlilerden rica ediyorum. Gönüllü karantinayı herkes kendi ölçeğinde başlatsın” dedi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu