İzmir Haberleri

Tunç Soyer'den ulaşım çıkarması!

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, 2019 yılının son gününü toplu taşıma araçlarında vatandaşla bir araya gelerek geçirdi. Soyer, vatandaşların şaşkın bakışları arasında 18. milyonuncu yolcuya ve arabalı vapuru kullanan 1 milyonuncu vatandaşlara plaket ve çiçek verdi.

2019’un son gününe Konak Vapur İskelesi’nde başlayan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, 08.35’te kalkan Konak-Bostanlı vapuruna binmek üzere iskeleye gelen 18 milyonuncu yolcu Esma Koçak’a bir sürpriz yaptı. Koçak’a çiçek ve plaket takdim eden Soyer, hem ona hem de iskeledeki tüm yolculara yeni yıl dileklerini iletti.

İZDENİZ’DE TOPLANTI

İZDENİZ yönetimiyle kısa bir toplantı da yapan Başkan Soyer, yolcu sayısının az olduğu saatlerde büyük gemi çalıştırmanın maliyetli olduğuna dikkat çekti. Soyer, “40-50 kişilik mini gemiler alalım. İnsanlar gün ortasında iskelelere geldiğinde zaman kaybetmesin. Bu araçlarla hızlıca deniz ulaşımını kullanabilsinler” dedi. Bu konuda çalışma yapacaklarını söyleyen İZDENİZ Genel Müdürü İlyas Murtezaoğlu, “deniz taksileri” konusunda da çalıştıklarını belirtti.

Bostanlı Vapur İskelesi’nde, Soyer’i Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay karşıladı. Başkan Soyer, Üçkuyular’a gitmek üzere arabalı vapur iskelesine gelen 1 milyonuncu sürücüye de çiçek ve plaket verdi; yeni yıla ilişkin iyi dileklerini iletti. Büyük sürpriz yaşayan sürücü Vedat Kurşunlu ve eşi Asuman Kurşunlu da aynı dileklerle Başkan Soyer’e teşekkür etti.

Ardından tramvayla Karşıyaka İskelesi’ne giden Soyer, çarşıyı yürüyerek geçti ve İZBAN’a binerek Halkapınar’a gitti. Metro istasyonuna geçen Başkan, Büyükşehir Belediye binasının bulunduğu Konak’a metroyla gitti.

 

Bir cevap yazın