İzmir Haberleri

Tunç Soyer'den İzmir'deki 60 saatlik su kesintisi açıklaması! İzmir'de sular ne zaman gelecek?

İzmir’de dün başlayan su kesintisi nedeniyle vatandaşlar, belediyelere ait su tankerlerinden su almak için ellerindeki şişe ve bidonlarla sokakta uzun kuyruklar oluşturdu. 

Yaşanan 60 saatlik su kesintisinden sonra AK Parti cephesinden CHP’ye yönelik sert eleştiriler gelmişti. Başkan Soyer ise sosyal medyadan açıklamada bulunarak sorunun farkında olduğunu ifade etti.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklamada Menderes ilçesinin Küner köyü yakınlarında 2200 mm’lik hatta dün saat 19.00 sıralarında meydana gelen arıza nedeniyle İZSU ekiplerinin patlayan ana borunun onarılmasına yönelik çalışma başlattığını bildirdi.

Kentte kullanılan içme suyunun önemli bir bölümünü karşılayan hatta arızanın giderilmesi için çalışmalar sürerken Buca, Karabağlar ve Gaziemir ilçelerinde 60 saatlik su kesintisi yaşanacağı açıklandı.

İlçe sakinleri için tankerlerle su yardımı yapılırken, AK Parti cephesinden Büyükşehir Belediyesi ve Başkan Tunç Soyer’e yönelik sert eleştirilerde bulundu.

Soyer ise, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla, yaşanan sorunun farkında olduğunu ifade etti. Yaşanan arızayla ilgili yapılan onarım çalışması ve su kesintisine yönelik açıklamada bulundu.

SOYER’DEN SU KESİNTİSİ AÇIKLAMASI

Soyer şu ifadeleri kullandı; “Tahtalı Barajı’ndan gelen ana isale hattında, basınç artışı nedeniyle oluşan arızanın giderilmesi için seferberlik ilan ettik. Yaşanan sorunun farkındayım. Yarın akşama kadar arıza giderilecek. Sıkıntının tekrarlanmaması için gerekli yedekleme sistemi çalışmalarını da başlattık.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kapalı