Gündem

Tunç Soyer'den anlamlı tweet!

İzmir’in ödemiş ilçesinde bir kadın daha cinayete kurban gitti. Kocası tarafından ‘Bakımısızsın!’ diyerek hastanelik edilen Filiz Tekin, kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi. Kadın cinayetlerine tepki sürerken İzmir Belediye başkanı Tunç Soyer vahşete sessiz kalamadı. Attığı tweet ile dikkat çeken Soyer, tüm cinayetleri ve yapılan zulmü lanetledi.

Olay nasıl gerçekleşti?

İzmir’in Ödemiş ilçesinde eşi tarafından ‘bakımsızsın’ diyerek dövüldükten sonra hastaneye kaldırılan Filiz Tekin, tedavi gördüğü Ege Üniversitesi Hastanesi’nde yaşamını yitirdi. Filiz Tekin’in organları bağışlandı. Acı olayla ilgili araştırmalar sürerken katil İbrahim Tekin’in eve alkollü geldiği ve “Seni artık beğenmiyorum, neden bakımlı değilsin’ dedikten sonra Filiz Tekin’in başını defalarca duvara vurduğu ortaya çıktı! Katil koca İbrahim Tekin, Filiz Tekin’e işkence yaptıktan sonra ambulans çağırıp hastaneye yetiştirmek yerine odasının bir köşesine attı. İbrahim Tekin, çocuklarına da teyzeleriyle görüşmelerini yasakladı. Filiz Tekin’in oğlu Osman, bir arkadaşının cep telefonundan durumu teyzesine bildirdi. 3 kız kardeş eve gelip kardeşlerini Özdemiş Devlet Hastenesi’ne kaldırdı.

Kafa travması geçirdiği belirlenen Tekin’in, yapılan tetkiklerde darp nedeniyle menenjit geçirdiği, ayrıca omuriliğinde de 3 santimetre kırık olduğu saptandı. Durumu kritik olan Tekin’in, geçtiğimiz gece beyin ölümü gerçekleşti. Yakınları, Filiz Tekin’in organlarını bağışlama kararı aldı. Tekin’in böbrekleri, dalağı ve karaciğeri başka hastalar için umut olacak. Öte yandan gözaltına alınan İbrahim Tekin, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Bir cevap yazın