Eğitim

Tüm üniversite öğrencilerini ilgilendiren gelişme: YÖK yazı gönderdi!

Pandemi nedeniyle bayram sonuna kadar tam kapanma uygulanmasına karar verildi. Yaşanan bu gelişmenin ardından üniversite öğrencileri sınavlarının yapılıp yapılmayacağını merak ediyorlardı. Konu ile ilgili flaş bir gelişme yalandı. YÖK üniversitelere gönderdiği yazı ile yüz yüze sınavların ertelenmesini veya online yapılmasını istedi.

Alınan tam kapanma kararı sonrası üniversite öğrencilerini ilgilendiren bir gelişme yaşandı. YÖK 17 Mayıs tarihine kadar yüz yüze eğitimlere ara verilerek uzaktan eğitime geçilmesini, yüz yüze sınavların ertelenmesini veya online yapılmasını istedi.

YÖK tarafından üniversitelere gönderilen yazıda şöyle denildi:

Cumhurbaşkanlığı Kabinesinin 26 Nisan 2021 tarihinde yapılan toplantısında salgın tedbirleri kapsamında alınan kararlar doğrultusunda 29 Nisan 2021 Perşembe günü saat 17:00 den 17 Mayıs 2021 Pazartesi sabah 05:00’e kadar bütün yükseköğretim kurumlarımızda yüz yüze eğitimlere ara verilerek uzaktan eğitime geçilmesi, yüz yüze yapılması planlanan sınavların 17 Mayıs sonrasına ertelenmesi veya çevrimiçi yapılması, bu süre zarfında özellikle uygulamalı eğitim faaliyetleri ile ilgili oluşabilecek eksikliklerin yükseköğretim kurumlarımızın imkanları doğrultusunda gerekirse hafta sonları da değerlendirilerek bilahare telafi edilmesi hususunda gerekli titizliğin gösterilmesi rica olunur.